Main Menu
User Menu

Velitelsví Krym [1942-1943]

Command Crimea / Befehlshaber Krim

     
Název:
Name:
Velitelství Krym
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber Krim
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.07.1942-DD.08.1942 Skupina armád A
DD.08.1942-DD.11.1943 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
17.07.1942-27.04.1943 Mattenklott, Franz (General der Infanterie)
27.04.1943-15.10.1943 Auleb, Helge Arthur (General der Infanterie)
15.10.1943-DD.11.1943 Köchling, Friedrich (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1942-DD.MM.1943 Velitelství armádní týlové oblasti 553
20.05.1943-14.08.1943 355. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 153. polní výcviková divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. pěší divise (slovenská)
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Velitelsvi-Krym-1942-1943-t36797#435647Verze : 0
MOD