Main Menu
User Menu

Vojenský okruh XI [1936-1945]

11th Military District

Wehrkreis XI

     
Název:
Name:
Vojenský okruh XI
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis XI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-05.08.1945 Hannover, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
06.10.1936-31.03.1939 Ulex, Wilhelm (General der Artilerie)
01.04.1939-26.08.1939 Leeb, Emil (General der Artilerie)
26.08.1939-28.02.1943 Muff, Wolfgang (General der Infanterie)
28.02.1943-21.08.1943 Schubert, Albrecht (General der Infanterie)
21.08.1943-01.11.1944 Bieler, Bruno (General der Infanterie)
01.11.1944-16.04.1945 Lichel, Walther (General der Infanterie)
DD.04.1945-DD.MM.1945 Koch-Erpach, Rudolf (General der Kavallerie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-09.11.1939 Velitelství náhradních jednotek XI
09.11.1939-12.12.1939 171. divize
16.08.1941-DD.10.1941 Polní náhradní divize D
DD.01.1942-DD.04.1942 Polní náhradní divize D
01.06.1942-25.03.1943 Velitelství rychlých jednotek XI
25.03.1943-10.01.1944 Velitelství tankových jednotek XI
15.08.1943-15.11.1943 Náhradní a výcvikový oddíl útočných děl 500
10.05.1944-08.05.1945 Velitelství tankových jednotek XI
DD.01.1945-DD.04.1945 Náhradní a výcvikový oddíl útočných děl 700

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando XI
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XI-1936-1945-t36787#435769Verze : 0
MOD
Wehrkreis XI



velitelia:
General der Artillerie Max Grimmeiß (1.12. 1944 - 21.1. 1945)
General der Gebirgstruppen Julius Ringel (21.1. 1945 - 8.5. 1945)



územie:
Braunschweig, Anhaltsko a Hannover


inšpektorát vojenskej správy:
Hannover
Magdeburg
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XI-1936-1945-t36787#138323Verze : 0
MOD