Main Menu
User Menu

Vojenský okruh X [1935-1945]

10th Military District

Wehrkreis X

     
Název:
Name:
Vojenský okruh X
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis X
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.05.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.05.1935-08.05.1945 Hamburk, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.05.1935-28.06.1939 Knochenhauer, Wilhelm (General der Kavallerie)
28.06.1939-01.06.1940 Lüdke, Erich (General der Infanterie)
01.06.1940-24.10.1940 Schwandner, Maximilian (General der Infanterie)
25.10.1940-31.04.1941 Weyer, Peter (General der Artilerie)
01.05.1941-28.02.1944 Raschick, Erich (General der Infanterie)
01.03.1944-08.05.1945 Wetzel, Wilhelm (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Reichswehrdienststelle Hamburg
26.08.1939-25.10.1939 Velitelství náhradních jednotek X
25.10.1939-08.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 1./X
08.11.1939-12.12.1939 160. divize
15.08.1940-25.10.1940 Divize ke zvláštnímu použití 460
27.03.1943-10.01.1944 Velitelství tankových jednotek X
10.01.1944-10.05.1944 Velitelství tankových jednotek X/XI
10.05.1944-08.05.1945 Velitelství tankových jednotek X

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando X
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-X-1935-1945-t36786#435798Verze : 0
MOD
Wehrkreis X



územie:
Šlevicko-Holštajnsko, severný Hanover a dánske Šlevicko


inšpektorát vojenskej správy:
Hamburg
Brémy
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-X-1935-1945-t36786#138322Verze : 0
MOD