Main Menu
User Menu

Velitelství Soluň-Egejské moře [1941-1945]

Command Thessaloniki-Aegean Sea / Befehlshaber Saloniki-Ägäis

     
Název:
Name:
Velitelství Soluň-Egejské moře
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber Saloniki-Ägäis
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.01.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.07.1941-31.12.1942 von Krenzki, Curt (Generalleutnant)
01.01.1943-21.01.1943 von Studnitz, Bogislav (Generalleutnant)
21.01.1943-20.07.1943 Haarde, Johannes (Generalleutnant)
20.07.1943-25.08.1943 von Studnitz, Bogislav (Generalleutnant)
25.08.1943-07.09.1943 Pflugradt, Kurt (Generalleutnant)
07.09.1943-13.01.1945 von Studnitz, Bogislav (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1943-DD.09.1943 1. horská divize
DD.12.1943-DD.01.1944 4. policejní divize tankových granátníků SS

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-Solun-Egejske-more-1941-1945-t36784#138320Verze : 2
MOD