Main Menu
User Menu

Vojenský okruh VII [1935-1945]

7th Military District

Wehrkreis VII

     
Název:
Name:
Vojenský okruh VII
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis VII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh VII (Reichswehr)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.10.1935-08.05.1945 Mnichov, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.10.1935-04.02.1938 Reichenau, Walter von (General der Artilerie)
04.02.1938-26.08.1939 Schobert, Eugen Ritter von (General der Infanterie)
26.08.1939-01.03.1943 Wachenfeld, Edmund (General der Artilerie)
01.03.1943-12.04.1945 Kriebel, Karl (General der Infanterie)
12.04.1945-08.05.1945 Greiner, Heinrich (Generalleutnant)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Artillerieführer V
01.10.1934-15.10.1935 Artillerieführer VII
01.10.1934-15.10.1935 Infanterieführer VII
01.10.1934-15.10.1935 Kommandant von Regensburg
26.08.1939-09.11.1939 Velitelství náhradních jednotek VII
09.11.1939-22.12.1939 157. divize
DD.05.1941-DD.06.1941 97. lehká pěší divize
10.05.1942-25.03.1943 Velitelství rychlých jednotek VII
25.03.1943-08.05.1945 Velitelství tankových jednotek VII

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando VII
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-VII-1935-1945-t36773#435680Verze : 0
MOD
Wehrkreis VII



územie: južné Bavorsko


inšpektorát vojenskej správy: Mníchov
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-VII-1935-1945-t36773#138307Verze : 0
MOD