Main Menu
User Menu

Vojenský okruh IV [1935-1945]

4th Military District

Wehrkreis IV

     
Název:
Name:
Vojenský okruh IV
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis IV
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh IV (Reichswehr)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.10.1935-08.05.1945 Drážďany, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.10.1935-04.02.1938 List, Siegmund Wilhelm (General der Infanterie)
04.02.1938-26.08.1939 Schwedler, Viktor von (General der Infanterie)
26.08.1939-DD.05.1940 Falkenhausen, Alexander Freiherr von (General der Infanterie)
20.05.1940-30.04.1942 Wöllwarth, Erich (General der Infanterie)
30.04.1942-01.03.1943 Schroth, Walter (General der Infanterie)
01.03.1943-31.01.1945 Schwedler, Viktor von (General der Infanterie)
31.01.1945-10.04.1945 Reinhard, Hans Wolfgang (General der Infanterie)
10.04.1945-08.05.1945 Krüger, Walter (General der Panzertruppe)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Artillerieführer IV
01.10.1934-15.10.1935 Infanterieführer IV
01.10.1934-15.10.1935 Kommandant von Leipzig
26.08.1939-10.11.1939 Velitelství náhradních jednotek IV
10.11.1939-27.12.1939 154. divize
19.08.1941-20.10.1941 Polní náhradní divize A
07.01.1942-30.11.1942 Polní náhradní divize A
15.05.1942-26.03.1943 Velitelství rychlých jednotek IV
26.03.1943-21.04.1944 Velitelství tankových jednotek IV

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando IV
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-IV-1935-1945-t36763#435658Verze : 0
MOD
Wehrkreis IV



územie:
Sasko, časť Durynska a severné Čechy


inšpektorát vojenskej správy:
Drážďany
Lipsko
Chemnitz
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-IV-1935-1945-t36763#138291Verze : 0
MOD