Main Menu
User Menu

Velitelství Benátské pobřeží [1944-1944]

Venetian Coast Command / Befehlshaber Venetianisches Küstenland

     
Název:
Name:
Velitelství Benátské pobřeží
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber Venetianisches Küstenland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.11.1944
Nástupce:
Successor:
LXXIII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1944-25.11.1944 10. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.08.1944-31.08.1944 Witthöft, Joachim (General der Infanterie)
01.09.1944-25.11.1944 Dostler, Anton (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
13.08.1944-DD.10.1944 94. pěší divize
DD.08.1944-DD.09.1944 26. tanková divize
DD.10.1944-25.11.1944 Dělostřelecké velitelství 504
DD.11.1944-DD.12.1944 114. myslivecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-Benatske-pobrezi-1944-1944-t36759#590433Verze : 0
MOD