Main Menu
User Menu

Vojenský okruh III [1935-1945]

3rd Military District

Wehrkreis III

     
Název:
Name:
Vojenský okruh III
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis III
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh III (Reichswehr)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.10.1935-08.05.1945 Berlín, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.10.1935-10.11.1938 Witzleben, Erwin von (Generalleutnant)
10.11.1938-26.08.1939 Haase, Curt (General der Artilerie)
26.08.1939-28.02.1943 Dalwigk zu Lichtenfels, Franz Freiherr von (General der Kavallerie)
01.03.1943-24.01.1945 Kortzfleisch, Joachim von (General der Infanterie)
26.01.1945-06.03.1945 Hauenschild, Bruno Ritter von (Generalleutnant)
15.03.1945-08.05.1945 Kuntze, Walter (General der Pioniere)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Artillerieführer III
01.10.1934-DD.MM.RRRR Infanterieführer III
01.10.1934-15.10.1935 Kommandant von Frankfurt
26.08.1939-01.11.1939 Velitelství náhradních jednotek III
01.11.1939-08.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 1./III
08.11.1939-12.12.1939 153. divize
03.05.1941-DD.06.1941 719. pěší divize
18.08.1943-08.05.1945 Velitelství tankových jednotek III

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando III
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-III-1935-1945-t36753#435657Verze : 0
MOD
Wehrkreis III



územie:
Altmark, Neumark a Brandenbursko

inšpektorát vojenskej správy:
Berlín
Postupim
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-III-1935-1945-t36753#138271Verze : 0
MOD