Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství Jih [1941-1943]

High Command South / Oberbefehlshaber Süd

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství Jih
Originální název:
Original Name:
Oberbefehlshaber Süd
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.11.1943
Nástupce:
Successor:
Hlavní velitelství Jihozápad
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.12.1941-20.11.1943 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
02.12.1941-20.11.1943 Kesselring, Albert (Generalfeldmarschall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.11.1942-08.12.1942 LXXXX. armádní sbor
23.06.1943-DD.07.1943 3. divize tankových granátníků
DD.06.1943-DD.09.1943 XIV. tankový sbor
15.08.1943-26.11.1943 10. armáda
DD.08.1943-DD.11.1943 3. divize tankových granátníků
DD.08.1943-DD.09.1943 305. pěší divize
DD.08.1943-DD.09.1943 65. pěší divize
DD.08.1943-DD.09.1943 71. pěší divize
DD.08.1943-DD.10.1943 90. divize tankových granátníků
DD.08.1943-DD.09.1943 LXXVI. tankový sbor
DD.08.1943-DD.09.1943 LXXXVII. armádní sbor
29.04.1945-06.05.1945 19. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=1532
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-Jih-1941-1943-t36748#435566Verze : 0
MOD