Main Menu
User Menu

Vojenský okruh II [1935-1945]

2nd Military District

Wehrkreis II

     
Název:
Name:
Vojenský okruh II
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis II
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh II (Reichswehr)
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.10.1935-DD.04.1945 Štětín, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.10.1935-10.11.1938 Blaskowitz, Johannes (General der Infanterie)
10.11.1938-26.08.1939 Strauß, Adolf (General der Infanterie)
26.08.1939-14.05.1940 Feige, Hans (Generalleutnant)
14.05.1940-01.05.1942 Föhrenbach, Max (Generalleutnant)
01.05.1942-DD.01.1945 Kienitz, Werner (General der Infanterie)
DD.01.1945-01.02.1945 Braemer, Walter (General der Kavallerie)
01.02.1945-DD.04.1945 Hoernlein, Walter (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Artillerieführer II
01.10.1934-15.10.1935 Infanterieführer II
26.08.1939-09.11.1939 Velitelství náhradních jednotek II
15.05.1941-DD.MM.1942 Velitelství rychlých jednotek II
12.12.1944-08.04.1945 9. paradesantní divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando II
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-II-1935-1945-t36744#435655Verze : 0
MOD
Wehrkreis II



územie: Meklenbursko a Pomoransko


inšpektorát vojenskej správy:
Stetting
Schwerin
Köslin
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-II-1935-1945-t36744#138261Verze : 0
MOD