Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství Severozápad [1945-1945]

High Command North-West / Oberbefehlshaber Nordwest

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství Severozápad
Originální název:
Original Name:
Oberbefehlshaber Nordwest
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.04.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1945
Nástupce:
Successor:
Hlavní velitelství Sever
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.04.1945-01.05.1945 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
07.04.1945-01.05.1945 Busch, Ernst (Generalfeldmarschall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.04.1945-01.05.1945 Hofmann, Rudolf (General der Infanterie)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.04.1945-01.05.1945 Pevnost Holandsko
07.04.1945-10.04.1945 Studentova armádní skupina
10.04.1945-01.05.1945 Blumentrittova armádní skupina
DD.04.1945-01.05.1945 1. výsadková armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-Severozapad-1945-1945-t36743#435425Verze : 1
MOD