Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství Sever [1945-1945]

High Command North / Oberbefehlshaber Nord

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství Sever
Originální název:
Original Name:
Oberbefehlshaber Nord
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní velitelství Severozápad
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.05.1945-07.05.1945 Hlavní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
02.05.1945-07.05.1945 Busch, Ernst (Generalfeldmarschall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.05.1945-07.05.1945 Hofmann, Rudolf (General der Infanterie)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.05.1945-07.05.1945 1. výsadková armáda
02.05.1945-06.05.1945 Blumentrittova armádní skupina
02.05.1945-05.05.1945 Pevnost Holandsko

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-Sever-1945-1945-t36742#435427Verze : 1
MOD