Main Menu
User Menu

Pevnost Holandsko [1945-1945]

Fortress Holland / Festung Holland

     
Název:
Name:
Pevnost Holandsko
Originální název:
Original Name:
Festung Holland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.04.1945
Předchůdce:
Predecessor:
25. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
05.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.04.1945-01.05.1945 Hlavní velitelství Severozápad
02.05.1945-05.05.1945 Hlavní velitelství Sever
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
07.04.1945-05.05.1945 Blaskowitz, Johannes (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.04.1945-05.05.1945 Reichelt, Paul (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.04.1945-05.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 533
DD.MM.RRRR-05.05.1945 Divize ke zvláštnímu použití 617

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierter Band: Die Landstreitkräfte 15-30, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main 1970
https://www.axishistory.com/index.php?id=1528
URL : https://www.valka.cz/Pevnost-Holandsko-1945-1945-t36740#435356Verze : 0
MOD