Main Menu
User Menu

Vojenský okruh I [1935-1945]

1st Military District

Wehrkreis I

     
Název:
Name:
Vojenský okruh I
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh I (Reichswehr)
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.10.1935-DD.03.1945 Královec, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.10.1935-01.04.1937 Brauchitsch, Walther (General der Artilerie)
01.04.1937-26.08.1939 Küchler, Georg von (General der Artilerie)
26.08.1939-05.11.1939 Beneckendorff-Hindenburg, Oskar Wilhelm(Generalleutnant)
05.11.1939-19.06.1940 Vollard-Bockelberg, Alfred von (General der Artilerie)
20.10.1940-01.05.1941 Ulex, Wilhelm (General der Artilerie)
01.05.1941-31.01.1943 Weyer, Peter (General der Artilerie)
01.02.1943-01.11.1944 Wodrig, Albert (General der Artilerie)
01.11.1944-DD.03.1945 Lasch, Otto (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Artillerieführer I
01.10.1934-15.10.1935 Infanterieführer I
01.10.1934-15.10.1935 Kommandant von Elbing
26.08.1939-13.11.1939 Velitelství náhradních jednotek I
13.11.1939-08.12.1939 151. divize
09.05.1942-01.04.1943 Velitelství rychlých jednotek I
01.04.1943-DD.03.1945 Velitelství tankových jednotek I
25.12.1943-08.05.1945 Velitelství polních myslivců I

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando I
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.feldgrau.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-I-1935-1945-t36737#435654Verze : 0
MOD
Wehrkreis I



území
Východní Prusko, Memel a severní Polsko


inšpektorát vojenskej správy:
Köningsberg
Allenstein
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-I-1935-1945-t36737#138254Verze : 0
MOD