Main Menu
User Menu

XVIII. armádní sbor [1938-1940]

XVIII Army Corps / XVIII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XVIII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XVIII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Befehlshaber vom Wehrkreis XVIII
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1940
Nástupce:
Successor:
XVIII. horský armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1938-01.09.1939 ?
01.09.1939-DD.12.1939 14. armáda
DD.12.1939-DD.06.1940 12. armáda
DD.06.1940-DD.07.1940 9. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 12. armáda
DD.09.1940-01.11.1940 1. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.04.1938-05.06.1940 Beyer, Eugen (General der Infanterie)
05.06.1940-15.06.1940 Speck, Hermann Ritter von (Generalleutnant)
15.06.1940-01.11.1940 Böhme, Franz (General der Gebirgstruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1938-08.02.1940 Konrad, Rudolf (Generalmajor)
15.02.1940-25.10.1940 Lanz, Hubert (Oberst)
25.10.1940-01.11.1940 Pemsel, Max Josef (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-16.09.1939 4. lehká divize
01.09.1939-18.09.1939 2. tanková divize
23.09.1939-DD.12.1939 4. lehká divize
30.09.1939-DD.01.1940 2. tanková divize
DD.09.1939-DD.10.1939 3. horská divize
DD.11.1939-DD.06.1940 5. pěší divize
02.03.1940-DD.06.1940 21. pěší divize
03.06.1940-01.07.1940 81. pěší divize
DD.06.1940-12.07.1940 25. pěší divize
28.07.1940-DD.08.1940 21. pěší divize
DD.07.1940-DD.08.1940 1. horská divize
DD.07.1940-DD.08.1940 6. horská divize
DD.08.1940-DD.09.1940 23. pěší divize
DD.08.1940-01.11.1940 5. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XVIII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XVIII-armadni-sbor-1938-1940-t36544#435879Verze : 0
MOD