Main Menu
User Menu

Brigáda útočných děl 280 [1944-1945]

280th Assault Gun Brigade / Sturmgeschütz-Brigade 280

     
Název:
Name:
Brigáda útočných děl 280
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Brigade 280
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl útočných děl 280
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.02.1944-DD.10.1944 Kühme, Kurt (Major)
DD.10.1944-10.02.1945 Sebald, Fritz (Hauptmann)
10.02.1945-04.05.1945 Lechens, Wilhelm (Hauptmann)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Brigada-utocnych-del-280-1944-1945-t36495#538202Verze : 0
MOD