Main Menu
User Menu

Brigáda útočných děl 279 [1944-1945]

279th Assault Gun Brigade / Sturmgeschütz-Brigade 279

     
Název:
Name:
Brigáda útočných děl 279
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Brigade 279
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl útočných děl 279
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.02.1944-18.10.1944 Hoppe, Gerhard (Major)
18.10.1944-19.10.1944 Heise, Hans Joachim (Hauptmann)
19.10.1944-20.02.1945 Angelmaier, Heinz (Hauptmann)
20.02.1945-08.05.1945 Heise, Hans Joachim (Hauptmann)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.die-sturmartillerie.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Brigada-utocnych-del-279-1944-1945-t36494#539741Verze : 0
MOD