Main Menu
User Menu

66. armáda [1942-1943]

66th Army / 66-я армия

     
Název:
Name:
66. armáda
Originální název:
Original Name:
66-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
8. záložní armáda
Datum zániku:
Disbanded:
05.05.1943
Nástupce:
Successor:
5. gardová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.08.1942-DD.09.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.09.1942-DD.09.1942 Stalingradský front
DD.09.1942-DD.02.1943 Donský front
DD.02.1943-DD.03.1943 Stalingradská skupina vojsk
DD.03.1943-DD.04.1943 Záložní front
DD.04.1943-05.05.1943 Stepní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
27.08.1942-05.05.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
27.08.1942-DD.08.1942 Kurďumov, Vladimir Nikolajevič ( )
DD.08.1942-DD.08.1942 Kalinin, Stěpan Andrijanovič ( )
DD.08.1942-DD.10.1942 Malinovskij, Rodion Jakovlevič ( )
DD.10.1942-05.05.1943 Žadov, Aleksej Semjonovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.09.1942-01.09.1942 38. gardová střelecká divize
DD.09.1942-DD.10.1942 7. tankový sbor
18.10.1942-01.11.1942 91. tanková brigáda
03.01.1943-08.05.1943 166. samostatná armádní spojovací letka
DD.04.1943-DD.05.1943 10. tankový sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Samostatná armádní spojovací letka 66. armády

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/66-armada-1942-1943-t36178#290265Verze : 0
MOD