Main Menu
User Menu

127. lehký horský střelecký sbor [1944-1945]

127th Light Mountain Rifle Corps / 127-й легкий горнострелковый корпус

     
Název:
Name:
127. lehký horský střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
127-й легкий горнострелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
2. lehký střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1944-30.06.1944 19. armáda
01.07.1944-31.08.1944 7. armáda
01.09.1944-30.09.1944 32. armáda
01.10.1944-14.11.1944 14. armáda
15.11.1944-30.11.1944 14. samostatná armáda
01.12.1944-30.01.1945 19. armáda
01.02.1945-28.02.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
01.03.1945-30.04.1945 38. armáda
01.05.1945-DD.MM.1945 1. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.03.1944-09.07.1944 Golovanov, Grigorij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
12.07.1944-03.09.1944 Alexejev, Zinovij Nestěrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.09.1944-DD.09.1945 Źukov, Georgij Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/FRE7kA
URL : https://www.valka.cz/127-lehky-horsky-strelecky-sbor-1944-1945-t35988#133538Verze : 0
MOD