Main Menu
User Menu

55. armáda [1941-1943]

55th Army / 55-я армия

     
Název:
Name:
55. armáda
Originální název:
Original Name:
55-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
19. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
24.12.1943
Nástupce:
Successor:
67. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-DD.04.1942 Leningradský front
DD.04.1942-DD.06.1942 Leningradská skupina vojsk
DD.06.1942-24.12.1943 Leningradský front
Dislokace:
Deployed:
01.09.1941-25.12.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.09.1941-DD.11.1941 Lazarjov, ? ( )
DD.11.1941-25.12.1943 Sviridov, Vladimir Petrovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1941-DD.10.1941 168. střelecká divize
DD.08.1941-17.09.1941 237. střelecká divize
01.09.1941-01.02.1943 90. střelecká divize
01.10.1941-01.11.1941 86. střelecká divize
01.09.1942-01.10.1942 86. střelecká divize
08.03.1943-24.12.1943 435. samostatná armádní spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/55-armada-1941-1943-t35983#290886Verze : 0
MOD