Main Menu
User Menu

57. armáda [1943-1946]

57th Army / 57-я армия

     
Název:
Name:
57. armáda
Originální název:
Original Name:
57-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
3. tanková armáda
Datum zániku:
Disbanded:
12.06.1946
Nástupce:
Successor:
9. mechanizovaná armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.04.1943-DD.08.1943 Jihozápadní front
DD.08.1943-DD.10.1943 Stepní front
DD.10.1943-DD.02.1944 2. ukrajinský front
DD.02.1944-DD.06.1945 3. ukrajinský front
DD.06.1945-26.01.1946 Jižní skupina vojsk
Dislokace:
Deployed:
27.04.1943-DD.08.1944 východoevropské válčiště
DD.08.1944-DD.06.1945 středoevropské válčiště
DD.06.1945-12.06.1946 ?, ?

Velitel:
Commander:
27.04.1943-DD.05.1943 Rybalko, Pavěl Semjonovič ( )
DD.05.1943-DD.10.1944 Gagen, Nikolaj Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.10.1944-09.04.1945 Šarochin, Michail Nikolajevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
10.04.1945-12.06.1946 Šarochin, Michail Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1944-DD.06.1947 6. gardový střelecký sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 589. samostatná armádní spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/57-armada-1943-1946-t35969#290438Verze : 2
MOD