Main Menu
User Menu

55. gardová tanková brigáda [1943-1945]

55th Guards Tank Brigade

55-я гвардейская танковая бригада

     
Název:
Name:
55. gardová tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
55-я гвардейская танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
113. tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
11.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1943-11.05.1945 7. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
26.07.1943-20.10.1943 Belousov, Vladimir Stepanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
21.10.1943-09.12.1943 Dragunskij, David Abramovič (Podpolkovnik / Подполковник)
10.12.1943-24.07.1944 Borodin, Alexander Sidorovič (Polkovnik / Полковник)
25.07.1944-10.03.1945 Dragunskij, David Abramovič (Polkovnik / Полковник)
11.03.1945-11.05.1945 Kolesnikov, Ivan Jemeľjanovič (Major / Mайор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vasilovská
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád Lenina
DD.MM.RRRR Řád Rudého praporu
DD.MM.RRRR Řád Suvorova, 2. stupeň
DD.MM.RRRR Řad Bohdana Chmelnického, 2. stupeň
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/gvtbr55.html
URL : https://www.valka.cz/55-gardova-tankova-brigada-1943-1945-t35766#352606Verze : 0