Main Menu
User Menu

Visintini, Mario

Capitano Mario Visintini




Článek o této osobě jest možno si přečíst ZDE.
URL : https://www.valka.cz/Visintini-Mario-t35088#127844Verze : 0
MOD
Capitano Mario Visintini


(1913-1941)
Medaglia d'Oro


Narozen: 26. duben 1913 Parenzo d' Istria
Zemřel: 11. únor 1941 letecká nehoda v mlze pohoří Mount Negfasit,
Italská východní Afrika


Povýšení:
Capitano: 16 leden 1941; Tenente: leden 1940; Sottotenente: prosinec 1936.


Kariéra:
civilní pilotní licence, Taliedo, Milan: červen 1936
vojenská pilotní licence: září 1936
vojenský pilot, Grottaglie: prosinec 1936
91 Squadriglia, 10 Gruppo, 4 Stormo, Gorizia: prosinec 1936 - listopad 1937
dobrovolník ve španělské občanské válce, 25 Squadriglia, XVI Gruppo "La Cucaracha"*: listopad 1937 - říjen 1938
4 Stormo: říjen 1938 - 5 duben 1940
413 Squadriglia, Italská východní Afrika: 5 duben - 11 červen 1940
412 Squadriglia**, Gura, Italská východní Afrika: 11 červen 1940 - 11 únor 1941
velitel 412 Squadriglia, 16 leden 1941 - 11 únor 1941


Vyznamenání:
Stříbrná medaile za vojenskou statečnost, 1938; Stříbrná medaile za vojenskou statečnost: 29 července 1940; Bronzová medaile za vojenskou statečnost; Zlatá medaile za vojenskou statečnost.


*: létající Fiat CR 32.
**: pilotující Fiat CR 42.
URL : https://www.valka.cz/Visintini-Mario-t35088#129192Verze : 0
MOD