Main Menu
User Menu

52. letecká divize dalekého dosahu [1940-1942]

52nd Long Range Aviation Division

52. letecká divízia ďalekého dosahu

52-я авиационнaя дивизия дальнего действия (52 ад дд)

     
Název:
Name:
52. letecká divize dalekého dosahu
Originální název:
Original Name:
52-я авиационнaя дивизия Дальнего Действия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.03.1942
Nástupce:
Successor:
24. letecká divize dalekého dosahu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1940-18.08.1941 3. letecký sbor
18.08.1941-05.03.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
05.11.1940-DD.MM.1941 Orel

Velitel:
Commander:
05.11.1940-13.08.1941 Tupikov, Georgij Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
13.08.1941-29.10.1941 Dubošin, Alexej Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
29.10.1941-05.03.1942 Dubošin, Alexej Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.11.1940-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.11.1940-03.07.1941 3. těžký bombardovací letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/52-letecka-divize-dalekeho-dosahu-1940-1942-t34763#574793Verze : 3
MOD