Main Menu
User Menu

29. armáda [1941-1943]

29th Army / 29-я армия

     
Název:
Name:
29. armáda
Originální název:
Original Name:
29-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
30. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
10.02.1943
Nástupce:
Successor:
1. tanková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.07.1941-DD.07.1941 Front záložních armád
DD.07.1941-DD.10.1941 Západní front
DD.10.1941-DD.02.1943 Kalininský front
DD.02.1943-10.02.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
12.07.1941-10.02.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
12.07.1941-DD.12.1941 Maslennikov, Ivan Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.12.1941-DD.09.1942 Švecov, Vasilij Ivanovič ( )
DD.09.1942-10.02.1943 Žuravljov, Jevgenij Petrovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1941-19.10.1941 250. střelecká divize
01.11.1941-17.11.1941 250. střelecká divize
01.02.1942-01.04.1942 185. střelecká divize
DD.06.1942-DD.09.1942 5. střelecká divize
01.09.1942-01.11.1942 139. střelecká divize
DD.11.1942-DD.02.1943 3. gardová motostřelecká divize
01.12.1942-01.01.1943 20. tanková brigáda
01.12.1942-01.01.1943 415. střelecká divize
01.12.1942-01.03.1943 82. střelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 627. smíšený letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/29-armada-1941-1943-t34699#292955Verze : 0
MOD