Main Menu
User Menu

1. motorizovaná divize [1939-1941]

1st Motorised Division / 1-я моторизованная дивизия

     
Název:
Name:
1. motorizovaná divize
Originální název:
Original Name:
1-я моторизованная дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
1. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.09.1940-23.06.1941 7. mechanizovaný sbor
Dislokace:
Deployed:
29.09.1940-23.06.1941 Moskva, ? /
23.06.1941-DD.MM.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
23.06.1940-14.03.1941 Leljušenko, Dmitrij Danilovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
30.12.1939-DD.MM.1941 Moskevská motorizovaná divize
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/1-motorizovana-divize-1939-1941-t34470#565012Verze : 1
MOD