Main Menu
User Menu

185. motorizovaná divize [1941-1941]

185th Motorized Division / 185-я моторизованная дивизия

     
Název:
Name:
185. motorizovaná divize
Originální název:
Original Name:
185-я моторизованная дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
185. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1941
Nástupce:
Successor:
185. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1941-25.08.1941 21. mechanizovaný sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
22.08.1941-24.08.1941 Rudčuk, Pjotr Lukič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/RU0iQj
https://samsv.narod.ru/Div/Sd/sd185/h2.html
URL : https://www.valka.cz/185-motorizovana-divize-1941-1941-t34434#525320Verze : 0
MOD
185. motorizovaná divize


22.6.1941 podléhala 21. mechanizovaný sbor


Organizace 22.6.1941:
257. motostřelecký pluk
280. motostřelecký pluk
145. tankový pluk
695. motorizovaný pluk houfnic
průzkumný prapor
protiletadlový prapor
protitankový prapor
ženijní prapor
URL : https://www.valka.cz/185-motorizovana-divize-1941-1941-t34434#125267Verze : 0
MOD