Main Menu
User Menu

23. mechanizovaný sbor [1941-1941]

23rd Mechanised Corps / 23-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
23. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
23-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1941
Nástupce:
Successor:
23. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1941-DD.06.1941 Orelský vojenský okruh
DD.06.1941-09.07.1941 20. armáda
09.07.1941-20.07.1941 19. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.03.1941-DD.06.1941 Orel, ? /
DD.06.1941-20.07.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
14.03.1941-20.07.1941 Mjasnikov, (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
14.03.1941-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/23-mechanizovany-sbor-1941-1941-t34411#577274Verze : 2
MOD