Main Menu
User Menu

20. mechanizovaný sbor [1941-1941]

20th Mechanised Corps / 20-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
20. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
20-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1941-21.06.1941 Západní zvláštní vojenský okruh
21.06.1941-01.07.1941 Západní front
01.07.1941-07.07.1941 4. armáda
07.07.1941-01.08.1941 13. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.03.1941-22.06.1941 Borisov
22.06.1941-01.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
14.03.1941-12.07.1941 Nikitin, Andrej Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
12.07.1941-01.08.1941 Veděnějev, Nikolaj Děnisovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/20-mechanizovany-sbor-1941-1941-t33931#564931Verze : 7
MOD