Main Menu
User Menu

2. střelecký sbor [1923-1938]

2nd Rifle Corps / 2-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
2. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
2-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.03.1923
Předchůdce:
Predecessor:
2. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
28.07.1938
Nástupce:
Successor:
Kalininský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.03.1923-DD.MM.1936 Moskevský vojenský okruh
DD.MM.1936-28.07.1938 Běloruský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
08.03.1923-DD.MM.1936 Moskva
DD.MM.1936-28.07.1938 Kalinin
Velitel:
Commander:
08.03.1923-DD.11.1925 Bělov, Ivan Panfilovič
DD.11.1925-DD.02.1927 Feďko, Ivan Fjodorovič
DD.02.1927-DD.07.1927 Putna, Vitovt Kazimirovič
DD.07.1927-DD.10.1928 Sokolov, Vladimir Nikolajevič
DD.10.1928-DD.10.1929 Levičev, Vasilij Nikolajevič
DD.10.1929-DD.10.1930 Triandafilov, Vladimir Kirjakovič
DD.10.1930-DD.04.1931 Nikitin, Semjon Vasiljevič
DD.04.1931-DD.11.1935 Kuťakov, Ivan Stěpanovič
DD.11.1935-DD.01.1936 Kuťakov, Ivan Stěpanovič (sborový velitel)
DD.01.1936-07.06.1937 Zjzuz-Jakovenko, Jakov Ivanovič (divizní velitel)
07.06.1937-DD.12.1937 Smirnov, Ilja Kornilovič (divizní velitel)
DD.12.1937-DD.03.1938
DD.03.1938-23.03.1938 Kuzněcov, Vasilij Ivanovič (brigádní velitel)
23.03.1938-28.07.1938 Kuzněcov, Vasilij Ivanovič (divizní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
30.12.1922-21.08.1924 14. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Suvěnirov, Oleg Fedotovič: Tragedija RKKA 1937-1938. Moskva, Těrra 1998.
URL : https://www.valka.cz/2-strelecky-sbor-1923-1938-t33912#527685Verze : 1
MOD