33. střelecká divize [1922-1947]

33rd Rifle Division / 33-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
33. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
33-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.06.1922
Předchůdce:
Predecessor:
97. střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.06.1941-10.07.1941 16. střelecký sbor
10.07.1941-01.09.1941 65. střelecký sbor
01.09.1941-01.10.1941 Severozápadní front
01.10.1941-01.01.1942 27. armáda
01.01.1942-01.10.1942 3. úderná armáda
01.10.1942-01.11.1942 2. gardový střelecký sbor
01.11.1942-01.03.1943 3. úderná armáda
01.03.1943-01.05.1943 2. gardový střelecký sbor
01.05.1943-01.11.1943 22. armáda
01.11.1943-01.05.1944 44. střelecký sbor
01.05.1944-01.08.1944 12. gardový střelecký sbor
01.08.1944-01.09.1944 118. střelecký sbor
01.09.1944-01.10.1944 3. pobaltský front
01.10.1944-01.12.1944 14. gardový střelecký sbor
01.12.1944-01.01.1945 7. střelecký sbor
01.01.1945-DD.05.1945 12. gardový střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1925 Petrenko, Sergej Vasiljevič ( )
DD.MM.1936-DD.MM.1936 Tolkačov, Filimon Antonovič (Komandir brigady / Командир бригады)
19.08.1939-24.09.1942 Železnikov, Karl Afanasjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.09.1941-10.03.1942 Makarjev, Alexandr Konstantinovič (Polkovnik / Полковник)
11.03.1942-04.08.1942 Judincev, Ivan Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
06.08.1942-17.05.1943 Zujev, Fjodor Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.05.1943-09.05.1944 Gribov, Ivann Vladimirovič (Geněral-major / Генерал-майор)
10.05.1944-26.08.1944 Šafarenko, Ivan Mendělejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.08.1944-09.05.1945 Smirnov, Vasilij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/x5SqsX
URL : https://www.valka.cz/33-strelecka-divize-1922-1947-t33845#525820Verze : 0
MOD
33. střelecká divize


22.6.1941 podléhala 16. střelecký sbor



Organizace 22.6.1941:
73. pěší pluk
82. pěší pluk
164. pěší pluk
44. dělostřelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/33-strelecka-divize-1922-1947-t33845#123298Verze : 0
MOD
33. střelecká divize se dne 22.6.1941 (začátek operace Barbarossa) nacházela v sestavě 16. střeleckého sboru 11. armády Severozápadního frontu. Divize byla v postavení na hranici s Východním Pruskem v oblasti dnešní Litvy. Sousední jednotky byly 5. střelecká divize (vpravo) a 188. střelecká divize (vlevo).
Velitelem byl generálmajor Karl Afanasjevič Železnikov.



Sestava 33. střelecké divize dne 22.06.1941:


73. střelecký pluk
82. střelecký pluk
164. střelecký pluk
44. lehký dělostřelecký pluk
92. houfnicový dělostřelecký pluk (DD.MM.YYYY - 09.08.1941)
105. samostatný protitankový prapor
63. průzkumná rota
92. ženijní prapor
77. samostatný spojovací prapor (488. samostatná spojovací rota)
35. zdravitnický prapor
273. samostatná rota chemické ochrany
55. autorota ( 17.09.1941 - 19.06.1943)
156. autorota (19.06.1943 - DD.MM.YYYY)
134. polní pekárna(DD.MM.YYYY - 03.06.1943)
293. polní pekárna (01.07.1943 - DD.MM.YYYY)
169. divizní veterinární prapor
325. polní pošta
680. polní banka



Zdroje: 

https://www.rkka.ru
https://goo.gl/x5SqsX
URL : https://www.valka.cz/33-strelecka-divize-1922-1947-t33845#526391Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!