Main Menu
User Menu

1. tanková divize [1940-1941]

1st Tank Division / 1-я танковая дивизия

     
Název:
Name:
1. tanková divize
Originální název:
Original Name:
1-я танковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
1. lehká tanková brigáda / 20. lehká tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1941
Nástupce:
Successor:
123. tanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.06.1940-17.06.1941 1. mechanizovaný sbor
17.06.1941-DD.07.1941 14. armáda
DD.07.1941-DD.09.1941 ?
DD.09.1941-30.09.1941 42. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.06.1940-17.06.1941 Pskov, ? /
17.06.1941-22.06.1941 ?
22.06.1941-30.09.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
DD.06.1940-30.09.1941 Baranov, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
DD.06.1940 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, Igor Grigorjevič: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk, Charvest 2001.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/1-tankova-divize-1940-1941-t33769#524824Verze : 0
MOD