Main Menu
User Menu

Československá samostatná obrněná brigáda [1943-1945]

Czechoslovak Separate Armoured Brigade

     
Název:
Name:
Československá samostatná obrněná brigáda
Originální název:
Original Name:
Československá samostatná obrněná brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Československá samostatná brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1945
Nástupce:
Successor:
Tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1943-01.06.1945 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.09.1943-DD.08.1944 Liverpool, kasárny
DD.08.1944-DD.MM.RRRR západoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.09.1943-01.06.1945 Liška, Alois (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1943-DD.04.1945 Ondráček, Karel (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha
URL : https://www.valka.cz/Ceskoslovenska-samostatna-obrnena-brigada-1943-1945-t33752#545652Verze : 1
MOD
Příslušníci Československé obrněné brigády, kteří zahynuli na západní frontě po vylodění ve Francii:


1. tankový prapor:
APFELBAUM Max, voj. (3.10.1917), 2. rota, zahynul při výbuchu S miny na
průzkumné hlídce v okolí továrny Filature 12.12.1944;
BENIES Mikuláš, voj. (15.4.1923), 1. rota, při převozu na ošetřovnu v Loon Plage 4.5.1945 podlehl následkům těžkého zranění, které utrpěl při nepřátelském dělostřeleckém přepadu;
ČURN Radko, ppor. (27.10.1921), 3. rota, 29.1.1945 podlehl v zajetí těžkému zranění, které utrpěl při nepřátelském přepadu jeho průzkumné hlídky 22.1.1945 nedaleko železniční stanice Halt;
DUBSKÝ Vladislav, čet. (28.1.1908), 3. rota, 12.10.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, způsobeném výbuchem minové nástrahy na průzkumné hlídce;
HERSKOVITS Šalomon, voj. (12.8.1917), 2. rota, zahynul 12.12.1944 na průzkumné hlídce nedaleko továrny Filature při výbuchu S miny;
HOROCHONIČ Josef, rt. (10.3.1915), 2. rota, 25.3.1945 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, které utrpěl 18.3.1945 na pláži poblíž Shelter při výbuchu S miny;
HOSTĚRADSKÝ František, čet. (24.1.1914), 2. rota, zahynu1 31.3.1945 poblíž She1ter při výbuchu S miny;
JIRÁSKÝ Josef, des. (26.8.1912), 2. rota, padl při nepřátelském nočním útoku 17.10.1944 nedaleko farmy Berche;
KAZDA Karel, voj. (19.2.1925), 2. rota, 21.5.1945 podlehl v k1atovské nemocnici těžkému zranění, které utrpěl při přesunu do vlasti nedaleko Klatov;
KOČAŘ Oldřich, čet. (4.10.1916), 1. rota, padl při útoku na farmu Derham Arthurdne 3.11.1944;
KORNGUT Armín, des. (3.3.1909), 3. rota, padl na průzkumné hlídce 22.1.1945 nedaleko farmy Codron Gaston;
KUCHAŘ Ladislav, rtm. (27.4.1916), 1. rota, 11.11.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění způsobeném výbuchem miny, nedaleko železniční stanice Halt;
LITTNER (DOLEŽIL) Leo, voj. (10.4.1916), 3. rota, 23.1.1945 podlehl v německém zajetí těžkému zranění, které utrpěl na průzkumné hlídce nedaleko železniční stanice Halt;
LÖBL Alois, voj. (23.5.1921), 1. rota, zahynul 18.10.1944 při nepřátelském minometném přepadu na železniční zastávku Halt;
MATIS Vojtěch, svob. (15.3.1920), 1. rota, zahynu1 29.11.1944 na průzkumné hlídce nedaleko továrny Pilature během nepřátelského dělostřeleckého přepadu;
PENIAK Štefan, rtm. (5.4.1916), velitelská rota, zahynul 10.11.1944 při výbuchu miny během kladení minového pole, zhruba 1 km východně od farmy Codron Gaston;
POLÁK František, svob. (18.6.1916), 2. rota, 26.10.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění způsobeném výbuchem miny na průzkumné hlídce nedaleko továrny Pi1ature;
STIERHEIM Julius, čet. (1.3.1909), 2. rota, padl 15.4.1945 během útoku na továrnu Pilature zasažen střepinou granátu;
ŠRÁMEK Josef, rt. (4.6.1919), 1. rota, 1.1.1945 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, které utrpěl při noční kontrole stráží 26.12.1944, když byl omylem postřelen vlastním vojákem;
ŠTĚTKA Jaroslav, npor. (15.5.1907), velitelská rota, zahynul 10.11.1944 při výbuchu miny během kladení minového pole, zhruba 1 km východně od farmy Codron Gaston;
ZAHRÁDKA Jiří, čet. (22.3.1915), 3. rota, zahynul 12.10.1944 na průzkumné hlídce nedaleko továrny Filature při výbuchu minové nástrahy;


2. tankový prapor:
AUFFÄRBER Otto, svob. (8.11.1919), velitelská rota, 4.10.1944 podlehl v nemocnici v Bayeux těžkému zranění, které utrpěl při dopravní nehodě během přesunu k Dunkerque;
BEDNÁREK Zdeněk, voj. (13.9.1924), 3. rota, padl při útoku jižně od Ghyvelde 5.11.1944;
BRONCLÍK Adolf, voj. (20.8.1914), 2. rota, padl 10.4.1945 poblíž farmy Lefébvre při výbuchu protitankové miny;
CALETKA Otakar, rt. (11.9.1913), 3. rota, padl 5.11.1944 během útoku u vesnice la Melhouck při opouštění svého tanku;
ELIÁŠ Břetislav, kpt. (28.11.1911), velitelská rota, zahynul 7.3.1945 při čištění minového pole v La Panne;
GABRIEL Otakar, des. (29.7.1922), 1. rota, padl 9.10.1944 při obraně svého úseku zasažen střepinou ručního granátu do hlavy;
GLASEL Imrich, rt. (25.1.1917), 3. rota, zahynul při útoku 5.11.1944, když byl jeho tank zničen přímým zásahem těžkého děla poblíž vesnice Ghyvelde;
HACKER Štefan, ppor. (3.1.1910), velitelská rota, 5.11.1944 podlehl při převozu do nemocnice těžkému zranění, které utrpěl při útoku jižně Ghyvelde;
HENZL František, svob. (30.3.1915), velitelská rota, 20.12.1944 zahynul při výbuchu S miny západně Ghyvelde, během návratu z průzkumné hlídky;
CHVÁTAL Jaroslav, voj. (11.1.1921), velitelská rota, 21.12.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění způsobeném výbuchem S miny při návratu průzkumné hlídky předešlého dne z prostoru západně Ghyvelde;
JÍLEK Josef, rt. (10.12.1914), 1. rota, zahynul ve svém tanku při útoku 28.10.1944 zasažen palbou nepřátelských pěších zbraní poblíž vesnice la Plaine;
KATZ Leopold, svob. (21.5.1917), 1. rota, 13.10.1944 podlehl v nemocnici těžkému zranění způsobeném střepinou miny při nepřátelském minometném přepadu vesnice Ghyvelde;
KNOT Antonín, svob. (4.6.1911), 3. rota, padl za útoku 5.11.1944, když byl jeho tank zničen přímým zásahem nepřátelského dělostřeleckého granátu;
LACKOVIČ Ladislav, svob. (27.3.1918), velitelská rota, zahynul 20.12.1944 při výbuchu S miny, v době návratu vlastní průzkumné hlídky západně od vesnice Ghyvelde;
LANGER Jindřich, voj. (5.4.1921), 1. rota, padl při útoku 28.10.1944 zasažen ranou z těžkého kulometu při obsazování německých bunkrů nedaleko osady la Plaine;
LORBER Izák, voj. (6.2.1916), 2. rota, padl při útoku 28.10.1944 zasažen ranou z kulometu nedaleko osady Meulhouck;
MAREK Josef, čet. (26.3.1911), 1. rota, padl při útoku 28.10.1944 zasažen ranou z těžkého kulometu nedaleko la Plaine;
MARVAN (MERTELSTEIN) Jakub, des. (22.2.1914), 1. rota, při útoku 28.10.1944 podlehl těžkému zranění způsobeném střepinou miny nedaleko vesnice Ghyvelde;
MATYÁŠEK Karel, des. (15.7.1922), 2. rota, 28.3.1945 podlehl na ošetřovně těžkému zranění, které utrpěl na průzkumné hlídce nedaleko vesnice Ghyvelde při výbuchu S miny;
MELOKO Petr, voj. (20.1.1925), 3. rota, padl 1.2.1945 na průzkumné hlídce nedaleko vesnice Ghyvelde;
NĚMEC František, rtm. (27.8.1914), velitelská rota, 7.3.1945 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, způsobeném výbuchem miny během čištění ubytovacího prostoru v La Panne;
OBERLÄNDER Jiří, čet. (12.8.1917), 1. rota, zemřel 6.4.1945 přirozenou smrtí v La Panne;
PODZEMNÝ Oldřich, čet. (1.4.1913), velitelská rota, zahynul 15.4.1945 při klamném útoku nedaleko vesnice Ghyvelde;
POKORNÝ Karel, voj. (23.2.1920), velitelská rota, 8.5.1945 podlehl v nemocnici těžkému zranění, které utrpěl předchozího dne během nepřátelského dělostřeleckého přepadu vesnice Ghyvelde;
PRÁŠEK Antonín, des. (27.5.1919), velitelská rota, padl během útoku 28.10.1944 poblíž vesnice la Meulhouck;
PROPPER Heintz, voj. (30.8.1915), 3. rota, padl za útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
SCHEFFEL Adolf, čet. (21.9.1913), 2. rota, padl během útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde zasažen střepinou miny;
TERRAY Ladislav, čet. (13.3.1920), 2. rota, padl při útoku 28.10.1944 nedaleko vesnice la Meulhouck;
UHER Karel, čet. (17.1.1900), 3. rota, padl při útoku 28.10.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
WEIL Herbert, des. (23.1.1914), 3. rota, padl během útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
ŽERDÍK Josef, rt. (20.12.1913), 2. rota, padl během útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;


Motorizovaný předzvědný oddíl:
BLAHO Miroslav, voj. (8.3.1922), 5. četa, padl 10.10.1944 při útoku na farmu Vanherseck;
KUBINA Bohumil, voj. (16.7.1920), padl 9.10.1944 při nepřátelském dělostřeleckém přepadu v továrně Filature;
PACLÍK Josef, voj. (23.7.1916), 11.10.1944 podlehl v nemocnici těžkému zranění, které utrpěl za nepřátelské dělostřelecké palby poblíž farmy Devos;
SPIRA Karel, voj. (30.10.1919), padl 9.10.1944 během nepřátelského dělostřeleckého přepadu továrny Filature;


3. tankový prapor:
ABRAHAM Václav, svob. (3.9.1923), 1. rota, 14.4.1945 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, které utrpěl při útoku na továrnu Filature;
ADAMOVIČ Adam, ppor. (24.8.1921), 1. rota, padl při útoku na továrnu Filature 11.4.1945;
BRODA Rudolf, voj. (3.1.1923, 1. rota, při převozu do nemocnice v St. Omer podlehl následkům těžkého zranění utrpěném při útoku na továrnu Filature 11.4.1945;
HELEŠIC Jan, rt. (23.12.1916), 1. rota, pad1 11.4.1945 při útoku na valy továrny Filature;
HERMANN Bedřich, voj. (31.7.1924), 1. rota, zahynu1 11.4.1945 za útoku na valy továrny Fi1ature;
JIROUŠ Jaroslav, čet. (20.7.1913), 1. rota, padl při útoku 11.4.1945 na valy továrny Filature;
KOŠÍČEK Antonín, des. (3.6.1917), 1. rota, padl 11.4.1945 při útoku na valy továrny Fi1ature;
KUŠ (HRUBÝ Jaroslav) Alois, voj. (10.6.1925), 1. rota, padl 11.4.1945 při útoku na valy továrny Filature;
MATLOCH Evžen, voj. (7.5.1924), 1. rota, padl 11.4.1945 při útoku na valy továrny Filature;
ŠAJTER Jaroslav, voj. (6.3.1923), 1. rota, pad1 11.4.1945 při útoku na valy továrny Fi1ature;
ŠKANDĚRA Josef, voj. (3.11.1922), 1. rota, padl 11.4.1945 při útoku na valy továrny Filature;


Brigádní štábní rota:
BAZALA Cyril, čet. (19.2.1904), padl 28.10.1944 při útoku na německé postavení poblíž farmy Combiér;
GRUBER Jaroslav, voj. (27.11.1925), padl během útoku 28.10.1944;
HLAVÁČEK Miroslav, čet. (21.8.1921), pad1 5.11.1944 poblíž Ghyve1de při vyproštování poškozeného tanku;
KAVALE Jan, npor. (15.12.1914), padl během útoku 5.11.1944 při vyprošťování poškozeného tanku nedaleko Ghyve1de;
KONKOLSKI (VANĚK Jindřich) Rudolf, voj. (30.7.1920), 28.10.1944 podlehl těžkému zranění, které utrpěl při útoku na farmu Combier;
MACOŠEK (MAGOSEIK) Alois, voj. (11.3.1923), zahynul 11.4.1945 při nepřátelském dělostřeleckém přepadu v prostoru Armbouts - Cappe1;
MAIXNER Jan, čet. (2.6.1914), padl během útoku 5.11.1944 při čištění minového pole nedaleko vesnice Ghyvelde;
PEJSAR Václav, voj. (11.5.1923), 9.11.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění způsobeném výbuchem dělostřeleckého granátu během vyproštování poškozeného tanku za útoku 5.11.1944;


Záložní tanková rota:
ČOLKO Pavel, čet. (23.11.1915), padl při útoku 5.11.1944;
DUBIL Josef, voj. (20.1.1920), padl při útoku 5.11.1944;
JUŘÍČEK František, voj. (14.8.1922), padl při útoku 5.11.1944 nedaleko le Meulhouck;
KOLDER Emil, voj. (25.8.1925), zahynul 5.11.1944 při útoku na nepřátelské postavení nedaleko 1e Meulhouck;
RASZKA Jan, voj. (13.4.1925), padl během útoku 5.11.1944;
ŠIMEK Alois, čet. (11.2.1914), padl při útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
VÁCLAVČÍK Hilerius, voj. (29.5.1920), zahynul 28.10.1944 během nepřátelského dělostřeleckého přepadu západního okraje vesnice Hoymille;


Motorizovaný prapor:
BEDNÁŘ František, voj. (15.5.1922), 3. motorota, padl při útoku na továrnu Filaturedne 15.4.1945;
BERGLER Vilém, čet. (8.10.1919), 1. motorota, padl při útoku na vesnici le Melhouck 5.11.1944;
BLUMENTHAL Bedřich, voj., 3. motorota, padl při útoku na továrnu Filature 15.4.1945;
BODANSKÝ Pavel, voj. (4.4.1918), 2. motorota, padl při útoku na továrnu Filature 15.4.1945;
BONN Jan, voj. (1.1.1921), 1. motorota, padl 5.11.1944 při útoku na německé postavení jižně od Ghyvelde;
CIELEPA Emil, voj. (7.4.1924), 2. motorota, padl 15.4.1945 za útoku na továrnu Filature;
CICHÝ (SKÁLA) Ferdinand, voj. (22.7.1922), 1. motorota, padl 5.11.1944 při útoku na vesnici la Melhouck;
ČERNÍK Jaroslav, voj. (16.1.1912), 3. motorota, padl 15.4.1945 za útoku na továrnu Fi1ature;
DAVIDOVIČ Ludvík, voj. (8.12.1914), 1. motorota, padl při útoku 5.11.1944;
DIAMANT Leopold, voj. (22.7.1915), 1. motorota, 22.10.1944 podlehl v nemocnici v Casse1u těžkému zranění, utrpěném den předtím, když byl při střídání stráží neštastnou náhodou postřelen vlastním vojákem;
DOPPLER Josef, voj. (3.7.1910), 2. motorota, 15.10.1944 byl poblíž vesnice Bray Dunnes P1age zastřelen německým odstřelovačem;
DUBNICKÝ Josef, voj. (10.2.1922), 2. motorota, 16.4.1945 podlehl těžkému zranění, které utrpěl den předtím během útoku na továrnu Fi1ature;
DUDA Augustin, čet. (20.12.1911), 1. motorota, padl za útoku 5.11.1944 poblíž vesnice Ghyvelde, když zajištoval přesun zraněných;
EBEL Alfréd, voj. (12.6.1926), 2. motorota, 29.10.1944 podlehl na ošetřovně v Casselu těžkému zranění, které utrpěl předchozího dne za útoku na vesnici Bray Dunnes Plage;
ELBERT Ladislav, svob. (11.11.1916), 1. motorota, padl během útoku 5.11.1944;
FASSEL Karel, voj. (20.6.1924), 1. motorota, padl během útoku 5.11.1944 jižně od Ghyvelde;
FRIED Otto, voj. (19.9.1908), 1. motorota, padl během útoku 5.11.1944;
GRÜNBACH Andrej, voj. (1.7.1914), 2. motorota, 28.10.1944 podlehl v německém zajetí těžkému zranění, které utrpěl stejný den při útoku na vesnici Bray Dunnes Plage;
GÜTTNER Vladimír, čet. (12.1.1912), 1. motorota, 28.10.1944 podlehl těžkému zranění, které utrpěl během útoku na vesnici Bray Dunnes Plage při průchodu minovým polem;
HÁJEK Miloslav, svob. (8.8.1921), 3. motorota, 16.4.1945 podlehl v německém zajetí těžkému zranění, utrpěném den předtím při útoku na továrnu Filature;
HÁJEK Václav, voj. (20.9.1918), 3. motorota, 16.4.1945 podlehl v německém zajetí těžkému zranění, utrpěném den předtím při útoku na továrnu Filature;
HANKA Světozár, svob. (18.5.1921), 2. motorota, zahynul 21.10.1944 v boji na průzkumné hlídce poblíž Bray Dunnes Plage;
HANZEL Antonín, des. (29.10.1916), 2. motorota, 20.10.1944 podlehl krátce po převozu na obvaziště těžkému zranění, které utrpěl na průzkumné hlídce při výbuchu minové nástrahy na bezejmenné farmě poblíž Bray Dunnes Plage;
HORKÝ Alois, des. (15.6.1912), 2. motorota, padl 24.12.1944 v přestřelce s nepřátelskou průzkumnou hlídkou nedaleko Bray Dunnes Plage;
HORŇÁK Jan, voj. (8.3.1909), 1. motorota, padl během útoku 5.11.1944 na kraji vesnice la Plaine;
KARPE Artur, čet. (5.5.1913), velitelská rota, zemřel 22.1.1945 na ošetřovně motopraporu v La Panne;
KENĎURA (OLŠAR) Jaroslav, voj. (10.4.1925), rota doprovodných zbraní, zahynul 5.1.1945 nedaleko Bray Dwmes Plage pří výbuchu vlastní minové nástrahy;
KIRŽDORF Emil, voj. (25.12.1923), 3. motorota, padl 15.4.1945 pří útoku na továrnu Filature;
KLOZA Eduard, voj. (8.9.1925), 3. motorota, padl 15.4.1945 pří útoku na továrnu Filature;
KOCÚR (HAVLÍK Oldřich) Eduard, voj. (19.11.1923), 2. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továmu Filature;
KOHN Bedřich, voj. (20.8.1913), velitelská rota, zahynul 4.11.1944 při dopravě munice do předního postavení, následkem najetí vlastního jeepu na minu;
KRAJČOVIČ Ján, des. (21.10.1915), 1. motorota, padl při útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
KUBINA Štefan, ppor. (27.5.1910), 2. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
KUDR Stanislav, rt. (12.2.1917), rota doprovodných zbraní, 18.1.1945 podlehl v nemocnici v Casselu těžkému zranění, které utrpěl výbuchem S miny při čištění minového pole nedaleko vesnice Bray Dunnes Plage;
KUNEŠ Václav, voj. (24.9.1921), 1. motorota, padl při útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
MACHALA František, rt. (21.4.1914), 2. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
MACHÁČEK Vojtěch, voj. (21.3.1922), 3. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továmu Filature;
MALYJUREK František, voj. (2.11.1924), 2. motorota, zahynul 20.1.1945 při výbuchu miny nedaleko osady Bray Dunnes Plage;
MAUTNER Jiří, svob. (18.12.1914), 2. motorota, padl během útoku 28.10.1944 na osadu Bray Dunnes Plage;
MORÁVEK František, rt. (7.7.1913), 3. motorota, padl 15.4.1945 během útoku na továrnu Filature na farmě Steevenoo;
MUSIOL Josef, voj. (31.1.1922), 3. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
MUŽIK Oldřich, voj. (26.1.1923), 1. motorota, zahynul 5.5.1945 během nepřátelského dělostřeleckého přepadu nedaleko osady Bray Dunnes Plage;
PAVELKA Ferdinand, des. (4.1.1914), velitelská rota, padl 15.4.1945 během útoku na továrnu Filature;
PLES Josef, voj. (12.8.1919), 1. motorota, 9.1.1945 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, způsobeném výbuchem S miny na průzkumné hlídce v osadě Bray Dunnes Plage předchozího dne;
PLITKO Ján, des. (18.5.1918), 1. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature, zasažen ranou z kulometu na farmě Steevenoo;
PONETA Josef, voj. (14.4.1914), 3. motorota, padl při útoku 15.4.1945 na továrnu Filature nedaleko farmy Steevenoo;
PROKOP Milan, svob. (30.5.1920), 2. motorota, 29.10.1944 podlehl na ošetřovně v Casselu těžkému zranění, které utrpěl během útoku předchozího dne nedaleko Bray Dunnes Plage;
PUŽEJ Zdeněk, por. (22.7.1914), rota doprovodných zbraní, 1.12.1944 podlehl v německém zajetí těžkému zranění, které utrpěl při vlastní průzkumné akci předchozího dne v Bray Dunnes Plage;
RING Bernard, svob. (18.11.1920), 2. motorota, padl během útoku 28.10.1944 na Bray Dunnes Plage;
ROSENFELD Alexandr, voj. (6.2.1922), rota doprovodných zbraní, zahynul 10.12.1944, když byl v noci neštastnou náhodou zastřelen vlastním vojákem, v domnění že se jedná o nepřítele;
ROTHENBERG David, voj. (10.9.1911), 1. motorota, padl při útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
SCHÖNFELD Imrich, voj. (7.8.1923), 2. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
SCHWARCZ Evžen, voj. (1.2.1919), 1. motorota, padl během útoku 5.11.1944 nedaleko vesnice Ghyvelde;
SKÚPNÍK Karel, voj. (19.6.1925), 2. motorota, 9.3.1945 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, které utrpěl při výbuchu S miny na průzkumné hlídce den předtím nedaleko Bray Dunnes Plage;
SOŠKA Karel, svob. (3.11.1913), 1. motorota, padl během útoku 5.11.1944 poblíž vesnice Ghyvelde;
SPACH Gustav, svob. (16.1.1921), rota doprovodných zbraní, 27.4.1945 spáchal v obranném postavení nedaleko Bray Dunnes Plage sebevraždu;
STÁREK Václav, voj. (24.9.1922), 3. motorota, padl 15.4.1945 během útoku na továrnu Filature;
STEINER Kurt, voj. (12.7.1922), rota doprovodných zbraní, zahynul 16.9.1944 neštastnou náhodou poblíž Falaise při manipulaci s ručním granátem;
STRAČINA Emil, svob. (14.5.1919), rota doprovodných zbraní, 4.11.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, které utrpěl při dopravní nehodě den předtím;
STRAKA Jaroslav, svob. (14.8.1921), 2. motorota, padl 21.10.1944 na průzkumné hlídce poblíž Bray Dunnes Plage;
STRYJA Josef, voj. (13.2.1925), 2. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
SVÁROVSKÝ Josef, čet. (16.11.1915), 3. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
ŠTĚRBA Adolf, voj. (17.4.1924), 3. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature, když byl na farmě Steevenoo zasažen ranou z pušky;
VALACH Bohumil, voj. (28.8.1924), 3. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
VAVRUŠA Josef, ppor. (17.3.1915), 3. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Filature;
WALLOUCH Rudolf, voj. (14.8.1923), 3. motorota, padl 15.4.1945 při útoku na továrnu Fi1ature;


Ženijní rota:
ETZLER Rudolf, des. (3.5.1917), zahynul při zneškodnování protitankové miny na úseku silnice Loon Plage - Dunkerque 21.11.1944;
GLASNER Hugo, voj. (20.8.1915), zahynu1 9.2.1945 při zhotovování průchodu v minovém poli poblíž postavení Shelteru;
HANUŠ Alois, des. (16.10.1919), zahynul při dopravní nehodě 2.9.1944, druhý den po vylodění, poblíž Courseilles sur Mer;
HANZLÍK Antonín, rt. (31.7.1915), padl 15.4.1945 na farmě Coppenaxfort při nepřátelském dělostřeleckém přepadu;
JAROŠ František, čet. (23.11.1911), zahynul při zneškodňování protitankové miny na silnici Loon P1age - Dunkerque 21.11.1944;
MORCHE Bedřich Pavel, voj. (18.10.1905), padl 5.11.1944 během útoku nedaleko vesnice Ghyvelde;
POBOŘIL Ludvík, rt. (21.8.1918), padl během útoku 28.10.1944 zasažen ranou z kulometu na okraji vesnice la Meulhouck;
SMUŽ Jan, voj. (28.2.1913), zahynul 20.10.1944 při výbuchu S miny během čištění minového pole nedaleko osady Mardick;
ŠEBESTA Rudolf, voj. (4.6.1907), padl během útoku 5.11.1944 při vyproštování poškozeného tanku nedaleko vesnice Ghyvelde;
WOWRA Emil, voj. (3.1.1924), zahynul 15.4.1945 při nepřáte1ském dělostřeleckém přepadu na farmě Coppenaxfort;


Protiletadlová baterie:
HAUSER Otto, voj. (18.2.1903), zahynul 15.1.1945 při nepřátelském dělostřeleckém přepadu;


Oddil kanónů proti útočné vozbě:
BOLEK Bronislav, voj. (14.4.1925), padl na průzkumné hlídce 19.1.1945 v prostoru Armbouts – Cappel;
ČECH Adolf, des. (11.5.1900), padl 15.4.1945 během dělostřeleckého přepadu na postavení Wam West;
HŮRKA Otto, svob. (14.9.1917), zahynul 20.12.1944 na průzkumné hlídce při nepřátelském dělostřeleckém přepadu poblíž Mille Brouge;
KLEIN Josef, voj. (6.8.1923), zahynul 15.4.1945 při nepřátelském dělostřeleckém přepadu postavení Wam West;
KLEKR František, svob. (1.1.1917), 22.12.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, které utrpěl stejný den na průzkumné hlídce nedaleko Mille Brouge;
KOLÁŘ Josef, svob. (21.1.1925), padl 15.4.1945 při nepřátelském dělostřeleckém přepadu postavení Wam West;
MANN Max, čet. (26.2.1915), zahynul neštastnou náhodou 27.10.1944 na farmě Vermersch při manipulaci s ručním granátem;
MICHAL Václav Pavel, voj. (27.3.1910), zahynul 4.4.1945 poblíž farmy Legrand při havárii obrněného vozu Humber;
MIZERA Vincent, voj. (6.4.1915), padl 25.10.1944 na průzkumné hlídce nedaleko farmy Pidou;
NERUŠIL Josef, des. (23.2.1917), padl 15.4.1945 při nepřátelském dělostřeleckém přepadu postavení Wam West;
PRAŽÁK Richard, voj. (27.8.1911), zahynul 15.10.1944 při výbuchu S miny na křižovatce nedaleko farmy Kerke Houck, během zajištování průzkumné hlídky;
PŘIBÍK Emil, voj. (16.4.1922), zahynul 2.11.1944, když se neštastnou náhodou postřelil ze stengunu;
RYCHTER Josef, čet. (10.5.1915), zahynul 20.12.1944 na průzkumné hlídce poblíž Mille Brouge během nepřátelského dělostřeleckého přepadu;
WOJNAR Rudolf, voj. (4.9.1912), 3.3.1945 byl neštastnou náhodou zastřelen vlastním strážným nedaleko mostu Hillebrughe;


Dělostřelecký pluk:
DANĚK Ludvík, voj. (4.4.1917), přišel o život 22.10.1944 za neznámých okolností;
JAROŠ Oldřich, čet. (4.4.1913), zahynul 4.4.1945 při nočním nepřátelském dělostřeleckém přepadu do prostoru dělostřeleckých baterií umístěných v okolí vesnice Shelter;
KRÁL Stanislav, voj. (9.4.1916), 4.5.1945 podlehl těžkému zranění, které utrpěl stejný den při nepřátelském dělostřeleckém přepadu osady Mardick;
MELICHAR Alois, čet. (13.5.1901), přišel o život 9.4.1945 za neznámých okolností;
NEDVĚD Robert, čet. (3.9.1910), zahynul 9.3.1945 při výbuchu miny nedaleko Loon Plage;
PŠČOLKA Karel, voj. (25.1.1926), zahynul 9.3.1945 při výbuchu miny nedaleko vesnice Loon Plage;
VÍTÁMVÁS Bohumil, des. (31.7.1917), 15.4.1945 podlehl v nemocnici těžkému zranění, které utrpěl během nepřátelské dělostřelecké palby poblíž farmy Dufour, v rámci útoku na továrnu Filature;


Oddíl polních četníků:
PECKA Karel, rtm. (7.1.1905), oddíl polních četníků, zahynul 30.11.1944 při dopravní nehodě na silnici Cassel Wormhout;


Spojovací rota:
KOPANIČÁK Martin, čet. (6.11.1913), zahynul 30.4.1945 při nepřátelském dělostřeleckém přepadu vesnice Loon Plage;
MANDELÍK Ludvík, rt. (15.8.1914), 28.5.1945 podlehl v nemocnici v Sušici těžkému zranění, které si způsobil neštastnou náhodou při manipulaci se zbraní;
ŠTĚRBA Josef, čet. (17.3.1914), 16.11.1944 podlehl v nemocnici v St. Omer těžkému zranění, které utrpěl při stavbě telefonní linky;


Dopravní oddíl:
ČIERNY Eduard, čet. (28.9.1915), 1. rota, zahynul 23.9.1944 při dopravní nehodě v Moulineaux poblíž Rouen;
JELLINEK Rudolf, voj. (3.10.1914), padl při útoku 5.11.1944 poblíž vesnice Ghyvelde, když byl sražen vlastním tankem;
PATÁK Alexandr, voj. (9.10.1920), velitelská rota, 4.1.1945 byl neštastnou náhodou usmrcen výstřelem ze Stengunu;


Brigádní tankové dílny:
PIJÁČEK Pavel, voj. (16.12.1921), 29.10.1944 podlehl těžkému zranění, které utrpěl den předtím při dopravní nehodě;
TOMEČEK František, čet. (14.12.1912), zahynul 4.4.1945 při dopravní nehodě v Casselu;
URL : https://www.valka.cz/Ceskoslovenska-samostatna-obrnena-brigada-1943-1945-t33752#156383Verze : 1