Main Menu
User Menu

Gause, Alfred

generálporučík

     
Příjmení:
Surname:
Gause
Jméno:
Given Name:
Alfred
Jméno v originále:
Original Name:
Alfred Gause
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
14.02.1896 Kaliningrad /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
30.09.1967 Bonn /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Náčelník štábu Armádnej skupiny A.
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Držiteľ Rytierskeho kríža.
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
URL CZ: https://www.valka.cz/Gause-Alfred-t33368#435295Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/generalporucik-t33368#435295Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Gause
Jméno:
Given Name:
Alfred
Jméno v originále:
Original Name:
Alfred Gause
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
03.01.1915 Leutnant
18.10.1918 Oberleutnant
01.11.1927 Hauptmann
01.05.1934 Major
01.06.1935 Oberstleutnant
01.04.1939 Oberst
01.06.1941 Generálmajor
01.04.1943 Generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1939-01.06.1940 Náčelník štábu : X. armádní sbor
01.10.1940-DD.01.1941 Náčelník štábu : XXXVIII. armádní sbor
01.09.1941-30.01.1942 Náčelník štábu : Tanková skupina Afrika
30.01.1942-01.10.1942 Náčelník štábu : Tanková armáda Afrika
01.10.1942-07.12.1942 Náčelník štábu : Německo-italská tanková armáda
23.02.1943-01.04.1943 Náčelník štábu : Skupina armád A
01.03.1943-01.04.1943 Náčelník štábu : Skupina armád Afrika
01.04.1943-13.05.1943 Náčelník štábu : Skupina armád A
01.04.1943-13.05.1943 Náčelník štábu : Skupina armád Afrika
19.07.1943-26.11.1943 Náčelník štábu : Skupina armád B
26.11.1943-15.04.1944 Náčelník štábu : Skupina armád B
01.06.1944-07.06.1944 Velitel : LXVII. armádní sbor
10.06.1944-05.08.1944 Náčelník štábu : Tanková skupina Západ
05.08.1944-10.09.1944 Náčelník štábu : 5. tanková armáda
14.09.1944-20.11.1944 Náčelník štábu : 6. tanková armáda
01.04.1945-08.05.1945 Velitel : II. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:

13.12.1941

Rytířský kříž Železného kříže 1939
Knight's Cross of the Iron Cross
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 2. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Odznak za tankový boj stříbrný
Tank Battle Badge Silver
Panzerkampfabzeichen Silber
-

DD.MM.RRRR

Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
URL CZ: https://www.valka.cz/Gause-Alfred-t33368#435298Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/generalporucik-t33368#435298Version : 0
MOD
Generálporučík Alfred Gause (tretí zľava) na porade Hlavného veliteľstva Západ (Oberbefehlshaber West) dňa 19.12.1943, hotel "Georg V.", Paríž, Francúzsko. Zľava Erwin Rommel, Gerd von Rundstedt, Gause, Oberst Bodo Zimmermann.
URL CZ: https://www.valka.cz/Gause-Alfred-t33368#536198Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/generalporucik-t33368#536198Version : 0
MOD