Main Menu
User Menu
Reklama

Volcanic

opakovací pistole

     
Název:
Name:
Volcanic
Originální název:
Original Name:
The Navy Pistol .41 cal.
Kategorie:
Category:
pistole / revolver
Výrobce:
Producer:
Volcanic Repeating Arms Company, USA
Technické údaje:
Technical Data:
 
Hmotnost nenabité zbraně:
Weight Unloaded:
4,3 kg
Ráže:
Calibre:
.44
Náboj:
Cartridge:
.44
Délka:
Length:
381 mm
Délka hlavně:
Barrel Length:
203 mm
Kapacita zásobníku:
Magazine Capacity:
7
Výkony:
Performance:
 
Rychlost střelby:
Rate of Fire:
- ran/min
Úsťová rychlost:
Muzzle Velocity:
- m/s
Uživatelské státy:
User States:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Archiv autora

URL : https://www.valka.cz/Volcanic-t33299#388802Verze : 0
MOD
Pistole Volcanic byla předchůdcem mnohem slavnějších opakovaček Henry a následně slavných Winchesterovek. Jde vlastně o první zbraň kombinující spodní páku (lever action) a trubicový zásobník pod hlavní. První zbraně tohoto typu byly vyrobeny u firmy Smith & Wesson zřejmě před rokem 1855 (někdy je udáváno 1854 - 55). V roce 1855 vznikla firma Volcanic Repeating Arms Company která výrobu převzala a většina exemplářů vznikla zde. U S & W bylo vyrobeno kolem 500 zbraní v ráži .41 a dalších 700 kusů v ráži .31. U této firmy byly vyráběny i opakovací pušky stejného provedení v ráži .528, ale bylo jich vyrobeno jen 10 kusů. Některé zdroje udávají celkovou výrobu na 1800 kusů, bez rozdělení na jednotlivé typy.
V roce 1857 byla firma Volcanic Repeating Arms Company přeorganizována v novou firmu New Haven Arms Co. která pak zbraně vyráběla dál.
Zbraň byla postavena na základě nábojů patentovaných Walterem Huntem v roce 1847 a návrhu na zbraň pro tyto náboje patentované v roce 1849. Firma Volcanic vyráběla tyto pistole (pušky se nevyráběly) ve třech verzích lišících se jen délkou hlavně tedy se 6, 8 a 16 palcovou hlavní, všechny byly v ráži .41, k některým pistolím s dlouhou hlavní 16 palců bylo možno připojit pažbu.
Zbraň na snímku je ze sbírek Studiensamlung v Koblenz, jde o značnou raritu protože díky speciálnímu střelivu které se přestalo vyrábět už v době americké občanské války byly zbraně rušeny a dodnes se jich dochovalo jen málo.
Střelivo bylo totiž děláno tak že v duté střele bylo umístěno jak prachová náplň tak roznětka (šlo tedy o beznábolnicovou munici. Náboje se do zásobníku plnili zepředu a množství nábojů se lišilo dle délky hlavně.
URL : https://www.valka.cz/Volcanic-t33299#120548Verze : 0