Main Menu
User Menu

Československý armádní sbor [1917-1919]

Czechoslovak Army Corps / Чехословацкий армейский корпус

     
Název:
Name:
Československý armádní sbor
Originální název:
Original Name:
Československý armádní sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.10.1917
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1919
Nástupce:
Successor:
Československé vojsko na Rusi
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
09.10.1917-DD.08.1918 Šokorov, Vladimír (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.08.1918-01.02.1919 Syrový, Jan (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.10.1917-00.05.1918 2. československá střelecká divise
04.11.1917-DD.05.1918 1. československá střelecká divise
05.11.1917-15.12.1917 Československá náhradní brigáda
06.07.1918-07.01.1919 1. československá střelecká divise
01.09.1918-26.09.1918 2. československá střelecká divise
26.09.1918-07.01.1919 2. československá střelecká divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Ceskoslovensky-armadni-sbor-1917-1919-t33187#409802Verze : 3
MOD