Main Menu
User Menu

47. námořní stíhací křídlo [1944-1945]

47th Naval Fighter Wing


SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO
47th NAVAL FIGHTER WING
47. NÁMORNÉ STÍHACIE KRÍDLO
Dátum vzniku
17.01.1944
Predchodca

Dátum zániku
30.06.1945
Nástupca
1. palubná letecká skupina
Nadriadené veliteľstvo

Dislokácia
17.01.1944-??.03.1944 Stretton
??.03.1944-30.06.1945 HMS Victorious
Velitelia
17.01.1944-14.08.1944 Turnbull, F.R.A. DSC (Lt Cdr)
14.08.1944-30.06.1945 Hay, R.C. DSO (Lt Cdr)
Podřízené telesa
17.01.1944-30.06.1945 1834. peruť FAA
17.01.1944-30.06.1945 1836. peruť FAA
??.08.1944-??.09.1944 1837. peruť FAA
Pramene

Literatúra
David Wragg - Fleet Arm Handbook 1939-1945, Sutton Publishing, ISBN 0-7509-3430-1
URL : https://www.valka.cz/47-namorni-stihaci-kridlo-1944-1945-t32884#280841Verze : 0
MOD
47. Naval Fighter Wing
Vznikl ve Strettonu 17. ledna 1944. Měl operovat z flotilové letadlové lodě HMS Victorious. Od března téhož roku působil v sestavě Home Fleet. V červnu společně s mateřskou lodí vyrazil na Cejlon, kde se stal součástí Eastern Fleet. Dvě stávající squadrony (1834. a 1836.) byly v srpnu 1944 doplněny 1837.squadronou. Tu však velení v září zrušilo a personál a letouny posloužily k posílení zbývajících perutí. 30. června 1945, v době, kdy již působil v sestavě British Pacific Fleet, byl Wing pohlcen 1. Carrier Air Group.


Zařazené squadrony:
1834. Corsair Mk.II, Mk.IV
1836. Corsair Mk.II, Mk. IV
1837. Corsair Mk.II
URL : https://www.valka.cz/47-namorni-stihaci-kridlo-1944-1945-t32884#118765Verze : 0
MOD