Main Menu
User Menu

24. námořní stíhací křídlo [1943-1945]

24th Naval Fighter Wing


SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO
24th NAVAL FIGHTER WING
24. NÁMORNÉ STÍHACIE KRÍDLO
Dátum vzniku
25.10.1943
Predchodca

Dátum zániku
30.06.1945
Nástupca
7. palubná letecká skupina
Nadriadené veliteľstvo
25.10.1943-??.11.1943 Home Fleet
??.11.1944-DD.MM.194? Eastern Fleet
DD.MM.194?-30.06.1945 British Pacific Fleet
Dislokácia
25.10.1943-??.05.1944 Hernstridge
??.05.1944-30.06.1945 HMS Indefatigable
Velitelia
25.10.1943-31.12.1943 ????
31.12.1943-01.11.1944 Hallet, N.G. DSC (Lt Cdr)
01.11.1944-12.03.1945 Thomson, A.J. DSC (RNVR, Lt Cdr)
12.03.1945-30.06.1945 Hallett, N.G. DSC (Lt Cdr)
Podřízené telesa
25.10.1943-30.06.1945 887. peruť FAA
25.10.1943-30.06.1945 894. peruť FAA
Pramene

Literatúra
David Wragg - Fleet Arm Handbook 1939-1945, Sutton Publishing, ISBN 0-7509-3430-1
URL : https://www.valka.cz/24-namorni-stihaci-kridlo-1943-1945-t32882#280833Verze : 0
MOD
24. Naval Figter Wing
Vznikl ve Henstridge 25. října 1943. Měl působit z flotilové letadlové lodě HMS Indefatigable. Společně s tímto nosičem operoval nejdříve v sestavě Home Fleet, poté od konce roku 1944 v rámci Eastern Fleet v Indickém oceánu a posléze v rámci British Pacific Fleet v Tichomoří. 30.června 1945 byl absorbován 7. Carrier Air Group.


Zařazené squadrony:
887. Seafire Mk.IIC, F.Mk.III, L.Mk.III
894. Seafire Mk.IIC, F.Mk.III, L.Mk.III
URL : https://www.valka.cz/24-namorni-stihaci-kridlo-1943-1945-t32882#118763Verze : 0
MOD