Main Menu
User Menu

1. divize námořní pěchoty [1941- ]

1st Marine Division / 1st MARDIV

     
Název:
Name:
1. divize námořní pěchoty
Originální název:
Original Name:
1st Marine Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1941
Předchůdce:
Predecessor:
1. brigáda námořní pěchoty
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR I. expediční uskupení námořní pěchoty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Oceanside, Camp Pendleton

Velitel:
Commander:
01.02.1941-14.06.1941 Smith, Holland McTyeire (Major General)
14.06.1941-23.03.1943 Torrey, Philip H. (Brigadier General)
23.03.1943-08.07.1943 Vandegrift, Alexander Archer (Major General)
08.07.1943-02.11.1944 Rupertus, William Henry (Major General)
02.11.1944-08.08.1945 Valle, Pedro del (Major General)
08.08.1945-10.06.1946 Peck, DeWitt (Major General)
10.06.1946-17.09.1946 Rockey, Keller E. (Major General)
18.09.1946-17.06.1947 Howard, Samuel L. (Major General)
18.06.1947-06.07.1947 Lasswell, Alva B. (Colonel)
07.07.1947-25.07.1950 Erskine, Graves B. (Major General)
26.07.1950-23.02.1951 Smith, Oliver P. (Major General)
24.02.1951-04.03.1951 Puller, Lewis B. (Brigadier General)
05.03.1951-26.04.1951 Smith, Oliver P. (Major General)
27.04.1951-10.01.1952 Thomas, Gerald C. (Major General)
11.02.1952-28.08.1952 Selden, John T. (Major General)
29.08.1952-15.06.1953 Pollock, Edwin A. (Major General)
16.06.1953-11.05.1954 Pate, Randolph M. (Major General)
12.02.1954-23.07.1954 Pepper, Robert H. (Major General)
24.07.1954-18.01.1955 Hogaboom, Robert E. (Major General)
19.01.1955-17.08.1956 Twining, Merrill B. (Major General)
18.08.1956-30.06.1957 Bare, Robert O. (Major General)
01.07.1957-02.01.1958 Shoup, David M. (Major General)
03.01.1958-04.02.1958 Tschirgi, Harvey C. (Brigadier General)
05.02.1958-07.10.1959 Snedeker, Edward W. (Major General)
08.10.1959-13.11.1959 Riley, Thomas F. (Brigadier General)
14.11.1959-06.06.1961 Paige, Henry R. (Major General)
07.06.1961-30.07.1961 Leek, Frederick E. (Brigadier General)
31.07.1961-14.06.1962 Masters, James M. Sr. (Major General)
15.06.1962-09.04.1963 Nickerson, Herman Jr. (Major General)
10.04.1963-09.07.1965 Fairbourn, William T. (Major General)
10.07.1965-10.08.1965 Hurst, Edward H. (Brigadier General)
11.08.1965-30.09.1966 Fields, Lewis J. (Major General)
01.10.1966-31.05.1967 Nickerson, Herman Jr. (Major General)
01.06.1967-26.06.1968 Robertson, Donn J. (Major General)
27.06.1968-20.12.1968 Youngdale, Carl A. (Major General)
21.12.1968-14.12.1969 Simpson, Ormond R. (Major General)
15.12.1969-26.04.1970 Wheeler, Edwin B. (Major General)
27.04.1970-29.04.1971 Widdecke, Charles F. (Major General)
30.04.1971-10.08.1972 Dwyer, Ross T. (Major General)
11.08.1972-30.04.1973 Schwenk, Adolph G. (Major General)
01.05.1973-12.08.1974 Houghton, Kenneth J. (Major General)
13.08.1974-01.06.1975 McCulloch, William L. (Brigadier General)
02.06.1975-29.07.1976 Mize, Charles D. (Major General)
30.07.1976-05.07.1977 Wilcox, Edward A. (Major General)
06.07.1977-07.08.1977 Moore, Marc A. (Brigadier General)
08.08.1977-08.08.1979 Cooper, Charles G. (Major General)
09.08.1979-31.07.1980 Quinn, Francis X. (Major General)
01.08.1980-12.08.1982 Day, James L. (Major General)
13.08.1982-13.06.1985 Cheatham, Ernest C. Jr. (Major General)
14.06.1985-23.04.1986 Dean, Clyde D. (Major General)
24.04.1986-13.08.1986 Cooper, Matthew T. (Brigadier General)
14.08.1986-19.07.1988 McMonagle, James J. (Major General)
20.07.1988-07.08.1990 Monahan, John P. (Major General)
08.08.1990-08.07.1992 Myatt, James M. (Major General)
09.07.1992-08.12.1992 Wilhelm, Charles E. (Major General)
09.12.1992-23.03.1993 McAbee, Jerry C. (Brigadier General)
24.03.1993-22.06.1994 Wilhelm, Charles E. (Major General)
23.06.1994-06.06.1996 Libutti, Frank (Major General)
07.06.1996-24.07.1998 Admire, John H. (Major General)
25.07.1998-24.07.1999 Hagee, Michael W. (Major General)
24.07.1999-11.07.2000 Newbold, Gregory S. (Major General)
11.07.2000-08.08.2002 Conway, James T. (Major General)
09.08.2002-01.08.2004 Mattis, James N. (Major General)
02.08.2004-01.06.2006 Natonski, Richard F. (Major General)
02.06.2006-22.05.2007 Paxton, John M. Jr. (Major General)
22.05.2007-01.09.2007 Mills, Richard P. (Major General)
01.09.2007-01.07.2009 Waldhauser, Thomas D. (Major General)
01.07.2009-01.08.2010 Mills, Richard P. (Major General)
01.08.2010-30.06.2011 Regner, Michael R. (Major General)
30.06.2011-10.06.2013 Bailey, Ronald L. (Major General)
10.06.2013-30.07.2015 Nicholson, Lawrence D. (Major General)
30.07.2015-10.09.2015 Yoo, Daniel D. (Major General)
10.09.2015-23.06.2017 O'Donohue, Daniel J. (Major General)
23.06.2017-06.07.2018 Smith, Eric M. (Major General)
06.07.2018-22.09.2020 Castellvi, Robert F. (Major General)
22.09.2020-DD.MM.RRRR Turner, Roger B. Jr. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1941-DD.03.1942 7. pluk námořní pěchoty
DD.02.1941-DD.07.1950 5. pluk námořní pěchoty
01.11.1941-DD.MM.RRRR 1. tankový prapor
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR 11. pluk námořní pěchoty
06.01.1942-16.02.1942 1. samostatný prapor
DD.08.1942-06.03.1947 7. pluk námořní pěchoty
01.12.1942-DD.MM.RRRR Velitelský prapor 1. divize námořní pěchoty
12.01.1943-30.06.1944 17. pluk námořní pěchoty
DD.06.1946-DD.09.1946 4. pluk námořní pěchoty
11.07.1947-01.10.1949 6. pluk námořní pěchoty
01.10.1947-01.10.1949 7. pluk námořní pěchoty
DD.02.1949-01.10.1949 1. pluk námořní pěchoty
DD.05.1949-01.10.1949 3. pluk námořní pěchoty
04.08.1950-DD.04.1971 1. pluk námořní pěchoty
17.08.1950-DD.MM.RRRR 7. pluk námořní pěchoty
DD.09.1950-DD.MM.RRRR 5. pluk námořní pěchoty
DD.06.1971-DD.MM.RRRR 1. pluk námořní pěchoty
30.12.1976-DD.MM.RRRR 3. útočný obojživelný prapor
DD.05.1978-DD.MM.RRRR 1. bojový ženijní prapor
01.03.1994-DD.MM.RRRR 1. lehký obrněný průzkumný prapor
01.03.1994-DD.MM.RRRR 3. lehký obrněný průzkumný prapor
01.06.2000-DD.MM.RRRR 1. průzkumný prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. pluk námořní pěchoty

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rottman, Gordon L.: U.S. Marine Corps World War II Order of Battle: Ground and Air Units in the Pacific War, 1939-1945, Greenwood Press, 2002
https://www.1stmardiv.marines.mil/
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
URL : https://www.valka.cz/1-divize-namorni-pechoty-1941-t32043#539344Verze : 4
MOD
Znak 1st MARDIV
1. divize námořní pěchoty [1941- ] - Zdroj/Source: https://en.wikipedia.org/wiki/File:1st_Marine_Division_insignia.svg

Zdroj/Source: en.wikipedia.org
URL : https://www.valka.cz/1-divize-namorni-pechoty-1941-t32043#575030Verze : 0
MOD
OOB k 21.únoru 1991


Headquarters Battalion, 1st Marine Division
Task Force Papa Bear (RCT 1)
Headquarters, 1st Marines
1st Battalion, 1st Marines
Company B, 3d Assault Amphibian Battalion
3d Battalion, 9th Marines (-)
Company C, 3d Assault Amphibian Battalion
Company B, 1st Tank Battalion
Obstacle Clearing Detachment, 1st Combat Engineer Battalion
1st Tank Battalion (-)
Company I, 3d Battalion, 9th Marines
Engineer Task Force (Detachment, 1st Combat Engineer Battalion)
Company A, 1st Combat Engineer Battalion
Company A, 7th Engineer Support Battalion
Detachment, 3d Assault Amphibian Battalion (23 AAV P-7s)
1st Platoon, Battery B, 3d Low Altitude Air Defense Battalion
Task Force Ripper (RCT 7)
Headquarters, 7th Marines
1st Battalion, 7th Marines (-)
Company D, 3d Assault Amphibian Battalion
Company A, 3d Tank Battalion
Obstacle Clearing Detachment, 1st Combat Engineer Battalion
1st Battalion, 5th Marines
Company A, 3d Assault Amphibian Battalion
Company A, 1st Tank Battalion
Obstacle Clearing Detachment, 1St Combat Engineer Battalion
3d Tank Battalion (-)
Company A, 1st Battalion, 7th Marines
1st Combat Engineer Battalion (-)
Detachment, 3d Assault Amphibian Battalion (40 AAV P-7s)
Company D, 3d Light Armored Infantry Battalion
2d Platoon (motorized), Company C, 1st Reconnaissance Battalion
Task Force Taro (RCT 3)
Headquarters, 3d Marines
2d Battalion, 3d Marines
3d Battalion, 3d Marines
Section C, 1st Platoon, Battery B, 3d Low Altitude Air Defense Battalion
3d Platoon, Company A, 3d Reconnaissance Battalion
3d Platoon (motorized), Company C, 1st Reconnaissance Battalion
Team 2, 1st Platoon, Company A, 1st Reconnaissance Battalion
Task Force Grizzly (RCT 4)
Headquarters, 4th Marines
2d Battalion, 7th Marines
3d Battalion, 7th Marines
Detachment, Truck Company, Headquarters Battalion
2d Platoon, Company A, 1st Reconnaissance Battalion
1st Platoon (motorized), Company D, 1st Reconnaissance Battalion
Task Force Shepherd
Headquarters, 1st Light Armored Infantry Battalion
Company A, 1st Light Armored Infantry Battalion
Company B, 1st Light Armored Infantry Battalion
Company C, 1st Light Armored Infantry Battalion
Section A, 2d Platoon, Battery B, 3d Low Altitude Air Defense Battalion
Task Force X-Ray
1st Battalion, 3d Marines
11th Marines
Headquarters, 11th Marines
1st Battalion, 11th Marines
3d Battalion, 11th Marines
5th Battalion, 11th Marines
1st Battalion, 12th Marines
3d Battalion, 12th Marines
3d Assault Amphibian Battalion (-)
1st Reconnaissance Battalion (-)
1st Battalion, 25th Marines
URL : https://www.valka.cz/1-divize-namorni-pechoty-1941-t32043#115700Verze : 1
MOD
Příslušníci 1. divize námořní pěchoty během bitvy o Okinawu
1. divize námořní pěchoty [1941- ] - Zdroj / Source: https://www.archives.gov/research/military/ww2/photos/images/ww2-158.jpg
National Archives, ID Number: 127-N-123170

Zdroj / Source: www.archives.gov
National Archives, ID Number: 127-N-123170

URL : https://www.valka.cz/1-divize-namorni-pechoty-1941-t32043#539351Verze : 0
MOD