Main Menu
User Menu

30. armáda [1941-1943]

30th Army / 30-я армия

     
Název:
Name:
30. armáda
Originální název:
Original Name:
30-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
52. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1943
Nástupce:
Successor:
10. gardová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.07.1941-DD.07.1941 Front záložních armád
DD.07.1941-DD.10.1941 Západní front
DD.10.1941-DD.11.1941 Kalininský front
DD.11.1941-DD.12.1941 Západní front
DD.12.1941-DD.08.1942 Kalininský front
DD.08.1942-01.05.1943 Západní front
Dislokace:
Deployed:
13.07.1941-01.05.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
13.07.1941-DD.11.1941 Choměnko, Vasilij Afanasjevič ( )
DD.11.1941-DD.11.1942 Leljušenko, Dmitrij Danilovič ( )
DD:11.1942-01.05.1943 Kolpakči, Vladimir Jakovlevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1941-DD.09.1941 Baderko, Alexandr Grigorjevič ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.07.1941-15.10.1941 250. střelecká divize
01.11.1941-01.02.1942 185. střelecká divize
DD.11.1941-DD.11.1941 5. střelecká divize
10.03.1942-13.05.1942 250. střelecká divize
10.05.1942-05.03.1943 884. smíšený letecký pluk
DD.07.1942-13.10.1942 2. gardová motostřelecká divize
01.08.1942-01.09.1942 139. střelecká divize
DD.09.1942-DD.03.1943 16. gardová střelecká divize
DD.04.1943-23.06.1943 3. gardová motostřelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 348. střelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 348. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/30-armada-1941-1943-t31857#292917Verze : 0
MOD