Main Menu
User Menu

47. armáda [1941-1946]

47th Army / 47-я aрмия

     
Název:
Name:
47. armáda
Originální název:
Original Name:
47-я aрмия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
28. mechanizovaný sbor
Datum zániku:
Disbanded:
25.02.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1941-DD.08.1941 Zakavkazský vojenský okruh
23.08.1941-30.12.1941 Zakavkazský front
DD.12.1941-DD.01.1942 Kavkazský front
DD.01.1942-DD.05.1942 Krymský front
DD.05.1942-DD.09.1942 Severokavkazský front
DD.09.1942-DD.01.1943 Černomořská skupina vojsk
DD.01.1943-DD.03.1943 Severokavkazský front
DD.03.1943-DD.04.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.04.1943-DD.04.1943 Záložní front
DD.04.1943-DD.07.1943 Stepní vojenský okruh
DD.06.1943-DD.08.1943 Stepní front
DD.08.1943-DD.10.1943 Voroněžský front
DD.10.1943-DD.10.1943 1. ukrajinský front
DD.10.1943-DD.01.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.01.1944-DD.02.1944 1. ukrajinský front
DD.02.1944-DD.04.1944 2. běloruský front
DD.04.1944-DD.04.1944 Běloruský front
DD.04.1944-DD.06.1945 1. běloruský front
DD.06.1945-DD.02.1946 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
Dislokace:
Deployed:
01.08.1941-DD.04.1944 východoevropské válčiště
DD.04.1944-DD.06.1945 středoevropské válčiště
DD.06.1945-05.02.1946 ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.08.1941-DD.10.1941 Novikov, Vasilij Vasiljevič ( )
DD.10.1941-DD.02.1942 Baronov, Konstantin Fjodorovič ( )
DD.02.1942-DD.02.1942 Čerňak, Stěpan Ivanovič ( )
DD.02.1942-DD.05.1942 Kolganov, Konstantin Stěpanovič ( )
DD.05.1942-DD.09.1942 Kotov, Grigorij Pětrovič ( )
DD.09.1942-DD.10.1942 Grečko, Andrej Antonovič ( )
DD.10.1942-DD.01.1943 Kamkov, Fjodor Vasiljevič ( )
DD.01.1943-DD.03.1943 Leselidze, Konstantin Nikolajevič ( )
DD.03.1943-DD.07.1943 Ryžov, Alexandr Ivanovič ( )
DD.07.1943-DD.08.1943 Kozlov, Pjotr Michajlovič ( )
DD.08.1943-DD.09.1943 Korzun, Pavěl Pětrovič ( )
DD.09.1943-DD.10.1943 Žmačenko, Filip Feodosjevič ( )
DD.10.1943-DD.04.1944 Polenov, Vitalij Sergejevič ( )
DD.04.1944-DD.11.1944 Gusev, Nikolaj Ivanovič ( )
DD.11.1944-DD.02.1946 Pěrchorovič, Franc Josifovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1941-DD.12.1941 63. horská střelecká divize
03.09.1941-DD.MM.1941 17. horská jezdecká divize
14.05.1942-25.05.1942 2. výsadkový sbor
30.06.1942-17.08.1942 931. smíšený letecký pluk
DD.12.1942-DD.03.1943 339. střelecká divize
DD.MM.1942-DD.MM.RRRR Novorossijský obranný prostor
DD.01.1943-DD.05.1943 3. horský střelecký sbor
09.07.1943-DD.10.1943 3. gardový mechanizovaný sbor
09.07.1943-09.05.1945 587. samostatná armádní spojovací letka 47. armády
DD.08.1943-DD.09.1943 10. tankový sbor
DD.01.1944-DD.02.1946 125. střelecký sbor
01.03.1944-31.03.1944 77. střelecký sbor
22.03.1944-28.03.1944 234. střelecká divize
21.04.1944-DD.MM.1946 129. střelecký sbor
01.05.1944-DD.MM.RRRR 77. střelecký sbor
01.07.1944-01.08.1944 328. střelecká divize
01.08.1944-01.09.1944 60. střelecká divize
DD.09.1944-DD.10.1944 8. gardový tankový sbor
DD.06.1945-05.02.1946 9. gardový střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/47-armada-1941-1946-t31746#521629Verze : 1
MOD