82. gardová střelecká divize [1943-1957]

82nd Guard Rifle Division / 82-я гвардейская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
82. gardová střelecká divize
Originální název:
Original Name:
82-я гвардейская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
321. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1957
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.03.1943-DD.03.1957 29. gardový střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
19.03.1943-01.04.1944 Makarenko, Ivan Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.04.1944-08.05.1944 Karnauchov, Matvej Jakovlevič (Podpolkovnik / Подполковник)
09.05.1944-23.04.1945 Chetagurov, Georgij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
24.04.1945-09.05.1945 Duka, Michail Iljič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://samsv.narod.ru/Div/Sd/gvsd082/default.html
URL : https://www.valka.cz/82-gardova-strelecka-divize-1943-1957-t30489#524501Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!