Main Menu
User Menu

III. sbor [1957-1994]

3rd Corps / III. Korps

     
Název:
Name:
III. sbor
Originální název:
Original Name:
III. Korps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.04.1957
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1994
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
Dislokace:
Deployed:
06.04.1957-01.04.1994 Koblenz, ? /
Velitel:
Commander:
06.04.1957-01.01.1961 Lüttwitz, Smilo von (generálporučík)
01.01.1961-01.04.1965 Gaedcke, Heinz (generálporučík)
01.04.1965-01.10.1968 Schnez, Albert (generálporučík)
01.10.1968-01.10.1972 Niepold, Gerd (generálporučík)
01.10.1972-01.04.1978 Pöschl, Franz (generálporučík)
01.04.1978-01.10.1980 Kleffel, Paul-Georg (generálporučík)
01.10.1980-01.04.1983 Altenburg, Wolfgang (generálporučík)
01.04.1983-01.04.1984 Mack, Hans Joachim (generálporučík)
01.04.1984-01.10.1987 Diedrichs, Karl Erich (generálporučík)
01.10.1987-01.10.1990 Helge, Hans (generálporučík)
01.10.1990-01.10.1991 Steer, Anton (generálmajor)
01.10.1991-01.07.1993 Carstens, Peter Heinrich (generálporučík)
01.07.1993-01.04.1994 Reinhardt, Klaus (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1956-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.04.1957-01.10.1959 2. granátnická divize
01.10.1959-01.10.1970 2. divize tankových granátníků
01.10.1970-01.10.1980 2. myslivecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/III-sbor-1957-1994-t30470#517875Verze : 0
MOD