Main Menu
User Menu

I. sbor [1956-1995]

1st Corps / I. Korps

     
Název:
Name:
I. sbor
Originální název:
Original Name:
I. Korps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1995
Nástupce:
Successor:
I. sbor (německo-nizozemský)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
Dislokace:
Deployed:
01.10.1956-30.08.1995 Münster, ? /
Velitel:
Commander:
01.10.1956-02.04.1957 Sievert, Curt (generálmajor)
02.04.1957-01.03.1960 Matzky, Gerhard (
01.03.1960-01.10.1963 Trettner, Heinz (
01.10.1963-01.10.1966 Meyer-Dettring Wilhelm (
01.10.1966-15.01.1968 Bennecke, Jürgen (
15.01.1968-01.10.1970 Uechtritz, Otto (
01.10.1970-01.10.1974 Hunrichs, Hans (
01.10.1974-01.04.1978 Klein, Hans-Heinrich (
01.04.1978-01.10.1979 Senger-Etterlin, Ferdinand von (
01.10.1979-01.10.1982 Osten, Kurt von der (
01.10.1982-01.04.1986 Wachter, Gerhard (
01.04.1986-01.04.1988 Klauss, Dieter (
01.04.1988-01.04.1991 Söder, Jörg (
01.04.1991-01.10.1991 Naumann, Klaus (
01.10.1991-30.08.1995 Boes, Hansjörn (
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1956-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1958-01.10.1959 7. tanková divize
01.11.1958-01.10.1959 6. granátnická divize
01.05.1959-01.10.1959 11. granátnická divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/I-sbor-1956-1995-t30468#517853Verze : 0
MOD