47. gardová střelecká divize [1942-1946]

47th Guards Rifle Division / 47-я гвардейская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
47. gardová střelecká divize
Originální název:
Original Name:
47-я гвардейская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
154. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1946
Nástupce:
Successor:
19. gardová mechanizovaná divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1943-DD.05.1945 4. gardový střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.10.1942-06.01.1944 Ostašenko, Fjodor Afanasjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
07.01.1944-25.03.1944 Bobruk, Sergej Antonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
26.03.1944-29.08.1944 Šugajev, Vasilij Minajevič (Polkovnik / Полковник)
03.09.1944-22.10.1944 Rachimov, Sabir-Umar-Ogly (Geněral-major / Генерал-майор)
23.10.1944-09.05.1945 Šugajev, Vasilij Minajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/RsnTMu
URL : https://www.valka.cz/47-gardova-strelecka-divize-1942-1946-t30449#524410Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!