39. gardová střelecká divize [1942-1957]

39th Guards Rifle Division / 39-я гвардейская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
39. gardová střelecká divize
Originální název:
Original Name:
39-я гвардейская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
5. výsadkový sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1957
Nástupce:
Successor:
39. gardová motostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1942-24.10.1942 1. gardová armáda
25.10.1942-04.05.1943 62. armáda
05.05.1943-DD.MM.1957 8. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
06.08.1942-17.04.1943 Gurjev, Stěpn Saveljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.04.1943-DD.09.1943 Leščinin, Vasilij Andrejev (Polkovnik / Полковник)
DD.09.1943-23.12.1943 Leščinin, Vasilij Andrejev (Geněral-major / Генерал-майор)
01.01.1944-12.02.1944 Kamynin, Sergej Michailovič (Polkovnik / Полковник)
17.02.1944-08.08.1944 Štrigol, Viktor Michailovič (Polkovnik / Полковник)
10.08.1944-09.05.1945 Marčenko, Jefim Timofejevič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/3Z7ExS
URL : https://www.valka.cz/39-gardova-strelecka-divize-1942-1957-t30442#110331Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!