Main Menu
User Menu

37. gardová střelecká divize [1942-1945]

37th Guards Rifle Division / 37-я гвардейская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
37. gardová střelecká divize
Originální název:
Original Name:
37-я гвардейская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
1. výsadkový sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
27. gardová motostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.08.1942-01.10.1942 4. tanková armáda
01.10.1942-01.01.1943 62. armáda
01.03.1943-01.09.1943 65. armáda
01.09.1943-01.10.1943 18. střelecký sbor
01.10.1943-01.01.1944 19. střelecký sbor
01.01.1944-01.02.1944 95. střelecký sbor
01.02.1944-01.03.1944 18. střelecký sbor
01.03.1944-01.05.1944 95. střelecký sbor
01.05.1944-01.07.1944 105. střelecký sbor
01.07.1944-01.03.1945 18. střelecký sbor
01.03.1945-01.04.1945 2. úderná armáda
01.04.1945-09.05.1045 18. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
06.08.1942-08.04.1943 Žoluděv, Viktor Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
09.04.1943-07.06.1943 Višněvskij, Timofej Naumovič (Polkovnik / Полковник)
08.06.1943-29.04.1944 Ušakov, Jevgenij Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.04.1944-15.11.1944 Morozov, Vasilij LavrenTějevič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.11.1944-26.03.1945 Rachimov, Sabir Umar-Orly (Geněral-major / Генерал-майор)
28.03.1945-29.03.1945 Onoprijenko, Nikolaj Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
30.03.1945-09.05.1945 Grebennik, Kuzma Jevdokimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/wb09S0
URL : https://www.valka.cz/37-gardova-strelecka-divize-1942-1945-t30441#523389Verze : 0
MOD