Main Menu
User Menu

Polní divize letectva 15 [1942-1943]

15th Air Force Field Division / Luftwaffen-Feld-Division 15

     
Název:
Name:
Polní divize letectva 15
Originální název:
Original Name:
Luftwaffen-Feld-Division 15
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hothova armádní skupina
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. tanková armáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR XXIX. armádní sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR XXXXIV. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.10.RRRR-DD.12.1942 Mahnke, Alfred (Generalleutnant)
02.01.1943-08.01.1943 Conrady, Heinrich (Oberst)
DD.01.RRRR-DD.02.1943 Dewald, Eberhard (Oberst)
14.02.1943-01.11.1943 Spang, Willibald (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.11.1942-DD.01.1943 Wolf, ? (Major)
DD.01.1943-DD.MM.1943 Fischer-See, August (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/infanterie/lfd15.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Polni-divize-letectva-15-1942-1943-t3033#429823Verze : 2
MOD