Main Menu
User Menu

Armáda "Karpaty" [1939-1939]

Armia "Karpaty"/Karpaty Army

     
Název:
Name:
Armáda "Karpaty"
Originální název:
Original Name:
Armia "Karpaty"
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.09.1939
Nástupce:
Successor:
Armáda "Malopolsko"
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.07.1939-31.08.1939 Generální inspektorát branné moci
01.09.1939-06.09.1939 Hlavní velitelství Vrchního velitele
Dislokace:
Deployed:
11.07.1939-30.08.1939 Lvov /
30.08.1939-06.09.1939 Řešov /

Velitel:
Commander:
11.07.1939-06.09.1939 Fabrycy, Kazimierz (generał dywizji)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
11.07.1939-06.09.1939 Morawski, Witold (pułkownik dyplomowany kawalerii)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.08.1939-07.09.1939 Velitelství letectva Armády „Karpaty“
27.08.1939-06.09.1939 Operační skupina "Jaslo"
31.08.1939-06.09.1939 Velitelství skupiny železničního vojska č. 54
02.09.1939-05.09.1939 24. pěší divize
03.09.1939-05.09.1939 11. pěší divize
06.09.1939-07.09.1939 Skupina „Sandoměř“

Ručně vyplněné položky:
.
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Jurga, Tadeusz: Regularne jednostki Wojska Polskiego w 1939 r, WIH, MON, Warszawa 1975
Dalecki, Ryszard: Armia "Karpaty" w wojnie 1939 roku, WIH, LIBRA, Rzeszów 2009
Iwanowski, Wincenty: Wysiłek zbrojny narodu polskiego w czasie II wojny światowej cz. I Kampania wrześniowa 1939, PAX, Warszawa 1961
Sosnkowski, Kazimierz: Cieniom września, MON, Warszawa 1988
URL : https://www.valka.cz/Armada-Karpaty-1939-1939-t30305#330841Verze : 0
MOD
Personální obsazení velitelství armády Hodnost, jméno a příjmení
velitel armády divizní generál Kazimierz Fabrycy
pobočník rytmistr Dąbrowski
náčelník štábu diplomovaný plukovník Witold Morawski
přednosta 1. oddělení (organizačního) diplomovaný podplukovník Tadeusz Jakubowski
přednosta 2. oddělení (zpravodajského) diplomovaný podplukovník Bronisław Noel
přednosta 3. oddělení (operačního) diplomovaný podplukovník Bronisław Maszlanka
přednosta 4. oddělení (materiálního) diplomovaný podplukovník Emil Gruszecki
velitel dělostřelectva plukovník Karol Nowak
velitel letectva diplomovaný podplukovník pilot Olgierd Tuskiewicz
velitel polního četnictva podplukovník Kazimierz Chodkiewicz
velitel telegrafního vojska podplukovník Wiktor Bernacki
velitel ženijního vojska podplukovník Arkadiusz Balcewicz
ubytovatel diplomovaný podplukovník Stanisław Pstrokoński
přednosta justiční služby major Tadeusz Borkowski
přednosta veterinární služby
přednosta vozatajské skupiny major Stanisław Tutaj
přednosta zdravotnické služby plukovník dr Tomasz Krzyski
Literatura Dalecki, Ryszard: Armia "Karpaty" 1939, WIH, MON, Warszawa 1939
URL : https://www.valka.cz/Armada-Karpaty-1939-1939-t30305#299794Verze : 0
MOD
Velitel armády
Armáda Karpaty [1939-1939] - Velitel armády, divizní generál Kazimierz Fabrycy

Velitel armády, divizní generál Kazimierz Fabrycy
URL : https://www.valka.cz/Armada-Karpaty-1939-1939-t30305#238257Verze : 0
MOD