Main Menu
User Menu

308. bombardovací křídlo (těžké) [1944-1946]

308th Bombardment Wing (Heavy)

Vytvořen jako 308th Bombardment Wing (Heavy) 20.1.1944
Aktivován na Nové Guinei 1.2.1944
Podřízen 5.AF od února 1944 do srpna 1945
Na konci roku 1945 přesunut do Korei
Přetvořen na 308th Bombardment Wing (Light) v květnu 1946
Deaktivován 30.6.1948


Groups
475th Fighter - 1945 - 1947


Stations
Oro Bay, New Guinea, 1.2.1944
Seroemi, Owi Airfield / , 2.7.1944
Hollandia, Hollandia Airfield Complex / , 10.8.1944
Leyte, 22.10.1944
Luzon, 11.1.1945
Okinawa, 16.6.1945
Seoul, Korea, 22.9.1945
Gonghang-dong, K-14 Kimpo Air Base , 7.1.1946
Nagoya, Nagoya Air Base / , březen 1947 - 30.6.1948


Commanders
Col Dwight Divine II, 1.2.1944
Brig Gen David W Hutchison, 22.4.1944
Col Frank R Cook, 16.5.1946
Brig Gen David W Hutchison, 18.7.1946
Brig Gen Aubrey Hornsby, 22.7.1946
Col Leland S Stranathan, 1.10.1946 - 22.3.1947


Campaigns
Air Offensive, Japan
China Defensive
New Guinea
Bismarck Archipelago
Western Pacific
Leyte
Luzon
Ryukyus
China Offensive


Decorations
Philippine Presidential Unit Citation


Insigne
None
URL : https://www.valka.cz/308-bombardovaci-kridlo-tezke-1944-1946-t29509#105148Verze : 3